13 października 2014
Krwiodawstwo na ostro

50 litrów oddanej krwi to efekt zainicjowanej przez Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego akcji „Krwawy sport", w której uczestniczył również Powiat Legionowski.

Krwiodawcy stawili się tak tłumnie, że w pewnym momencie zabrakło formularzy:).Przez punkt rejestracyjny przeszło 148 osób, a ostatecznie krew mogło oddać 110. Przy okazji oddawania  krwi zarejestrowało  się 32 potencjalnych dawców szpiku.

Pod Legionowski Ratusz tłumnie przybyli rodzice razem ze swoimi pociechami. Rodzicie ustawiali się w kolejkach do dwóch  mobilnych punktów poboru krwi, a dzieci oddały się atrakcjom przygotowanym specjalnie dla nich. A działo się  wiele ,począwszy od gier i zabaw, poprzez pokazy: capoeiry, judo, karate, taekwon-do, które odbywały się praktycznie bez przerwy.

Na stoisku powiatu legionowskiego można było otrzymać mapki Jeziora Zegrzyńskiego oraz Szlaku Turystycznego Polski Walczącej oraz zagrać z „Kapitanem Wyderką” i zdobyć cenny stempelek, który upoważniał do otrzymania dyplomu z podpisem „Jurasa”.

Mnóstwo wydarzeń i pokazów, a przede wszystkim topowi zawodnicy MMA , którzy wzbudzali powszechny zachwyt. Byli razem z nami Przemysław Saleta, Paweł Nastula, Jan Blachowicz, Piotr Strus, Paweł Skrzecz, Daniel Omielańczuk, Kuba Kowalewicz oraz Wojciech Orłowski.

Przemysław Saleta (fot. www.facebook.com/pages/Legion-Klub-HDK)

Piotr Strus, Jan Blachowicz, Daniel Omielańczuk i Kuba Kowalewicz (fot. www.facebook.com/pages/Legion-Klub-HDK)

Poza tym impreza była wspaniale zorganizowana, zaangażowało się w nią bardzo wielu  ludzi  z różnych  firm, stowarzyszeń, fundacji, które ofiarowały rzeczy materialne, ale i pomoc osobistą, które Klub HDK LEGION i Legionowskie PCK scalili i dopięli na ostatni guzik.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/Krwawy_sport{/gallery}