22 października 2014
Echa walki z Janosikiem

Bój o zmianę niesprawiedliwego mechanizmu opłat wyrównawczych płaconych przez niektóre samorządy, popularnie zwanych "janosikowym", głośnym echem odbija się w ogólnopolskich mediach.

Przypomnijmy, że zaledwie dwa tygodnie temu starosta Jan Grabiec wraz z dziesięcioma innymi starostami powiatów zrzeszonych w Koalicji Powiatów złożyli skargę na niekonstytucyjność przepisów o powiatowym "janosikowym" w Trybunale Konstytucyjnym. Tego samego dnia premierę w Internecie miał klip muzyczny, który na ten temat nagrała grupa legionowskich performerów, kryjąca się pod nazwą Armaggedon.
Obydwa te fakty odnotowały ogólnopolskie opiniotwórcze media, dzienniki Rzeczpospolita i Dziennik Gazeta Prawna.

Zapraszamy do lektury artykułów:

"Powiaty nie chcą dłużej czekać", Rzeczpospolita, 13.10.2014
"Starosta rapem w Janosika", Dziennik Gazeta Prawna, 22.10.2014

Klip, który był inspiracją do wywiadu w DGP można obejrzeć tutaj.