7 listopada 2014
SMS o zagrożeniach

Każdy mieszkaniec naszego powiatu może otrzymać szybką i rzetelną informację z komunikatem ostrzegawczym na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych. Wystarczy zarejestrować się w bezpłatnym serwisie w swojej gminie.

Legionowskie starostwo zawarło z gminami Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Serock i Wieliszew porozumienia o wykorzystywaniu istniejących baz danych do niezwłocznego informowania mieszkańców za pomocą wiadomości SMS o nadzwyczajnych ZAGROŻENIACH dla ludzi i środowiska oraz sytuacjach kryzysowych występujących na naszym obszarze (powódź, pożar, huragan, susza, katastrofa lądowa lub kolejowa).

BEZPŁATNY serwis powiadamiania SMS, umożliwiający szybkie przekazywanie informacji np. o niebezpieczeństwach, sytuacjach kryzysowych, a także informacji o miejscowych wydarzeniach i zaproszeniach do udziału w ważnych uroczystościach, funkcjonuje we wszystkich gminach Powiatu Legionowskiego.

Wg danych administratorów baz, na terenie powiatu zarejestrowanych jest blisko 7200 abonentów – tylko blisko 7 % wszystkich mieszkańców otrzymuje wiadomości wysyłane przez gminy. Zapraszamy zatem do korzystania z tej formy komunikacji. Sprawna i wygodna rejestracja odbywa się poprzez wysłanie bezpłatnego SMS-a o ustalonej treści wg poniższych instrukcji:

Jabłonna
Legionowo