1 kwietnia 2011
Darmowy internet ze starostwa!

Prawdopodobnie od przyszłego miesiąca będzie można składać wnioski o podłączenie się do nowej, znakomicie działającej sieci internetowej w Starostwie Powiatowym w Legionowie!

W ramach przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, z środków dostępnych w projekcie Unii Europejskiej„Internet dla każdego – fora internetowe jako wzorzec rozwoju intelektualnego mieszkańców UE oraz portale społecznościowe jako nowa forma kulturowego rozwoju człowieka ” (Działanie 9.1.2.3.4.5.6.7.E.T.C PKOBP Kapitał Ludzki ) powiat legionowski sfinansował jeden z największych w Polsce światłowodów, biegnących wokół budynku starostwa.

Światłowód o wydolności 750000 kn/hgw może obsłużyć kilka tysięcy domostw. Wystarczy tylko sfinansować w 20% kabel łączący mieszkanie klienta ze światłowodem przy starostwie (kabel w hurcie kosztuje ok. 0,50 gr. za metr, czyli przy odległości 1 km od światłowodu, zapłacimy za niego 100 zł – resztę pokryje UE). Także z środków Działania 9.1.2.3.4.5.6.7.E.T.C PKOBP pokryte zostaną koszty przeciągnięcia zakupionego kabla oraz dokumentacja techniczna.

Co najistotniejsze – szybkość przesyłu danych na odległość do 2 km powinna dochodzić do 6 mb – za taką ofertę w prywatnych firmach trzeba zapłacić do 100 zł. miesięcznie.
Z oczywistych względów najłatwiej podłączyć się do światłowodu mieszkańcom domostw obok starostwa, a także całemu Osiedlu Młodych, jednak ofertę kierujemy także do innych mieszkańców powiatu.

Warto dodać, że pracownicy starostwa i innych instytucji przy Sikorskiego 11 już dziś cieszą się doskonałym internetem o szybkości ponad 100 mb.

Wkrótce zamieścimy szczegółowe wyjaśnienia dotyczące tej oferty..