12 listopada 2014
Oświadczenie

Przejazd kolejowy w ulicach Parkowej i Wyszyńskiego w Legionowie pozostanie otwarty co najmniej do połowy grudnia.

W związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi w Mazowieckim „To i Owo” (46 nr z 12 listopada 2014) informujemy, że przejazd kolejowy na ul. Parkowej w Legionowie nie zostanie zamknięty 17.11. ani dla ruchu kołowego, ani pieszego.

„Ze względu na przyjęty harmonogram przełączania urządzeń sterowania ruchem na stacji w Legionowie, zamknięcie przejazdu powinno nastąpić nie później niż do połowy grudnia 2014 roku” - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

„Umowa z PKP PLK obowiązuje do 13 grudnia, jej wypowiedzenie wymaga formy pisemnej i dotychczas nie otrzymaliśmy informacji o jej wypowiedzeniu. Dyrektor Mirosław Łoziński z PKP Zakład Linii Kolejowych potwierdził dzisiaj, że przejazd nie zostanie zamknięty przed 13 grudnia.” – poinformował Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Lucjan Chrzanowski.

„Aby zamknąć przejazd kolejowy na drodze powiatowej, a jest nią ul. Parkowa w Legionowie, PKP musi dysponować zaopiniowanym przez Policję i zarządców dróg planem zmiany organizacji ruchu. Następnie ów plan musi uzyskać zatwierdzenie Starosty Legionowskiego, a taki wniosek jeszcze nie wpłynął” - wyjaśnia Naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Paweł Zając.

Prezydent Roman Smogorzewski i starosta Jan Grabiec 7 listopada podpisali porozumienie w sprawie budowy kładki nad przejazdem kolejowym przy ul. Targowej w Legionowie

Władze miasta i powiatu robią wszystko, żeby utrzymać przejazd otwarty dla ruchu pieszego do czasu wybudowania kładki dla pieszych i rowerzystów, czyli do wiosny 2015 r. 7 listopada zostało podpisane porozumienie pomiędzy Starostą Legionowskim a Prezydentem Miasta Legionowo na temat wspólnej realizacji tej inwestycji.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z pobliskiego tunelu – jest to znacznie szybsza i wygodniejsza przeprawa przez tory dla osób zmotoryzowanych niż zamykane rogatki w ulicach Parkowa/Wyszyńskiego.

Mariusz Kraszewski                                                                                 Tamara Mytkowska
w zast. Rzecznika Prasowego                                                               Rzecznik Prasowy
Starostwa Powiatowego w Legionowie                                               Urzędu Miasta Legionowo