21 października 2014
Zawody z Pierwszej Pomocy

W sobotę 18 października tego roku na serockim rynku odbyła się II edycja Zawodów Pierwszej Pomocy, zorganizowanych przez legionowskie PCK przy współudziale Powiatu Legionowskiego.

W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu legionowskiego. Zawody polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w zaaranżowanych sytuacjach. Głównym celem przedsięwzięciabyła nauka  kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród młodzieży oraz podkreślanie wartości wiedzy potrzebnej dla ratowania ludzkiego życia.Zadania, które wyglądały na trudne, nie sprawiły uczestnikom większych problemów. Doskonale wiedzieli bowiem w jaki sposób pomóc tym, którzy tego potrzebują. W zawodach wzięło udział 23 uczniów z 5 szkół zw powiecie legionowskim. Organizację zawodów wsparł Powiat Legionowski, Gmina Serock, Klub HDK PCK przy CSŁiI w Zegrzu, oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych i Wojskowej Straży Pożarnej z powiatu legionowskiego.

Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, II Liceum Ogólnokształcące, ul. Królowej Jadwigi 11 w składzie;
Rafał FERENC
Wojciech WRÓBEL
Natalia JARZĘBOWSKA
Konrad RZEWUSKI

Drugie miejsce zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, ul. Piłsudskiego 26.
Na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Salezjańskich z Legionowa, ul. Mickiewicza 35a.
Na czwartym miejscu uplasował się Powiatowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku.
Na piątym miejscu znalazł się zespół Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, Gimnazjum nr 2, ul. Królowej Jadwigi 11.

Konkurs indywidualny wygrali uczniowie:
I miejsce – Rafał FERENC - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, II Liceum Ogólnokształcące,
II miejsce – Tomasz KOPYTKO - Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie,
III Miejsce – Julia KOWALSKA - Szkół Salezjańskich z Legionowa.

Podczas zawodów na okolicznym targowisku zasłabła kobieta, świadkowie poszukiwali pomocy. Udzielili jej obecni na zawodach sędziowie przy asyście uczniów.

Patronat nad zawodami objął Starosta Legionowski Jan Grabiec oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki.