4 grudnia 2014
Bezpłatne warsztaty dla dzieci z autyzmem

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie od października tego roku prowadzi zajęcia dla dzieci z autyzmem .Trwają zapisy na kolejne zajęcia.

Cykl warsztatów powstał w odpowiedzi na  prośby rodziców autystycznych dzieci z powiatu legionowskiego, poszukujących różnych form wsparcia ich rozwoju. Dzięki warsztatom rodzice mają możliwość aktywnego uczestnictwa w procesie terapeutycznym swojego dziecka. Podczas pierwszego warsztatu prezentowano metodę integracji sensorycznej. Były to ćwiczenia stymulujące podstawowe systemy zmysłowe w formie zabawy. Na kolejnym spotkaniu odbyła się terapia tańcem. Jest to metoda budująca świadomość swojego ciała, emocji oraz relacji z drugim człowiekiem.

Po warsztatach terapeuci dają wskazówki rodzicom, jak wykorzystać przeprowadzone ćwiczenia w warunkach domowych.

Można już zapisywać pociechy na warsztaty prezentujące Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które odbędą się 8 grudnia 2014 r.   W 2015 roku będzie możnaskorzystać z warsztatów z alternatywnych metod komunikacji, usprawniania funkcji wzrokowych i terapię ręki.

Zapisy prowadzi sekretariat szkoły w godz. 8.00 – 15.00 pod numerem telefonu 22 774 27 63.