17 grudnia 2014
Starosta w Radzie

Starosta legionowski Jan Grabiec został dziś mianowany członkiem Wojewódzkiej Rady do Spraw Potrzeb Zdrowotnych.

Rada ta wraz z wojewodą sporządzi regionalną (wojewódzką) mapę potrzeb zdrowotnych uwzględniającą specyfikę potrzeb zdrowotnych społeczności lokalnych a więc priorytety dla regionalnej polityki zdrowotnej, mając na uwadze stan zdrowia obywateli oraz uzyskanie efektów zdrowotnych o najwyższej wartości.

Mapa potrzeb zdrowotnych województwa mazowieckiego zostanie opracowana w ciągu kilkunastu miesięcy i będzie, zgodnie z przepisami, podstawą do kontraktowania świadczeń zdrowotnych przy kolejnych konkursach przeprowadzanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mapa będzie określała również potrzeby mieszkańców powiatu legionowskiego w zakresie szpitala powiatowego.

Najlepiej oczywiście znam potrzeby mieszkańców powiatu legionowskiego, zwłaszcza w sprawie szpitala - deklaruje starosta legionowski Jan Grabiec - w radzie zamierzam reprezentować interesy mieszkańców wszystkich powiatów mazowieckich, zwłaszcza wszystkich szpitali powiatowych.

Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych powoływana jest zgodnie z zapisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, a w jej skład wchodzą konsultanci wojewódzcy oraz ośmiu członków wyróżniających się wiedzą w zakresie zdrowia publicznego powołanych przez wojewodę, w tym po jednym przedstawicielu wojewody, marszałka województwa, Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego, szkół wyższych kształcących na kierunkach medycznych mających siedzibę na terenie województwa, konwentu powiatów danego województwa oraz przedstawicieli reprezentatywnych organizacji pracodawców.

Konwent 42 powiatów województwa mazowieckiego wybrał 2 kandydatów na przedstawicieli – wśród nich Jana Grabca. Wojewoda Mazowiecki dokonał spośród nich wyboru i powołał dziś starostę legionowskiego do składu rady.