18 grudnia 2014
Pierwsze spotkanie wigilijne w Powiatowym Centrum Integracji Społecznej

17 grudnia br. odbyło się  spotkanie wigilijne w Powiatowym Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, w którym wzięli udział zaproszeni goście, uczestnicy projektu oraz ich instruktorzy.

Centrum istnieje zaledwie od kilku miesięcy dlatego spotkanie było bardzo ważne zarówno dla tych, którzy od podstaw je tworzyli  jak i dla wszystkich osób, które  biorą czynny udział w tym projekcie. Mimo, że jest to okres wzmożonych spotkań, zwłaszcza dla naszych lokalnych władz, część z nich zaszczyciła nas swoją obecnością. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do starosty Jana Grabca i prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Dziękujemy za krzepiące słowa, życzenia i stworzenie miłej atmosfery.
Czas Świąt to czas prezentów. Tym razem jednak Mikołaj nie miał co robić, bo w jego rolę wcielili się  starosta z prezydentem, którzy rozdali paczki wszystkim podopiecznym PCIS-u. W rewanżu oni i pozostali goście  zostali obdarowani drobiazgami, które wykonały panie z warsztatu opiekuńczego. Najważniejszym punktem każdego świętowania jest oczywiście stół, który i tym razem, po części oficjalnej stał się głównym punktem programu.  Na naszym królowały potrawy typowo świąteczne. Jednak smaku  całemu przedsięwzięciu  nadał  warsztat gastronomiczny, który upiekł przepyszne ciasta. Na sam koniec goście mogli obejrzeć efekty  pracy warsztatu remontowo-budowlanego, który odnowił i zaadaptował na potrzeby CIS kilka pomieszczeń przeznaczonych na działalność centrum.
Dziękujemy za obecność i wsparcie również pozostałym gościom, którzy  poświęcili nam swój cenny czas :
Pani Elżbiecie Szczepańskiej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie
Pani Annie Brzezińskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie
Panu Romanowi Biskupskiemu, Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia Pomocy potrzebującym „Nadzieja”
Pani Zence Bańkowskiej, Koordynatorowi projektu „Legionowskie CIS”
Pani Annie Orłowskiej, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Serocku
Panu Kazimierzowi Kurnickiemu, Prezesowi Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie
Panu Piotrowi Mrozkowi, Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie
Panu Wojciechowi Piątkowskiemu, Prezesowi Spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wieliszew”
Pani Katarzynie Kowalczyk z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonnie