8 stycznia 2015
„Schetynówka” na Sobieskiego i Krakowskiej w Legionowie

Powiat Legionowski otrzymał niemal 2,5 mln zł dofinansowania z tzw. rządowych „schetynówek” na tegoroczną  przebudowę ulic Sobieskiego i Krakowskiej w Legionowie.    

 

Pod koniec grudnia 2014 r. Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził listy rankingowe  inwestycji drogowych, na których znalazła się również warta blisko 5 mln inwestycja Powiatu Legionowskiego. Kolejne 2,5 mln po połowie zabezpieczone zostały w budżecie miejskim i powiatowym.

 

 

 

W efekcie prac powstanie niemal 1500 m nowej nawierzchni na ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Parkowej  i na ul. Krakowskiej  na odcinku od ul. Zygmuntowskiej do ronda im. J. Poniatowskiego. U zbiegu ulic Sobieskiego i Krasińskiego powstanie rondo. Przy  skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Chrobrego przewidziano azyl dla pieszych oraz sygnalizację świetlną ostrzegawczą. Chcąc poprawić widoczność na skrzyżowaniach powiększone zostaną tzw. „trójkąty widoczności”. Powstaną także nowe ciągi piesze, a wybrane przejścia dla pieszych zmienią swoją lokalizację.