21 marca 2011
Starty legionowskich Delfinów

Ostatnie tygodnie były dla młodych pływaków dość aktywne. W dniach 11-13 marca legionowscy pływacy wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Ciechanowie, a już 2 dni później startowali w Ożarowie Mazowieckim w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu - Ciechanów

W stawce 366 zawodniczek i zawodników z 104 klubów z całej Polski. Reprezentacja UKS Delfin Legionowo wystąpiła w składzie: Zuzanna Sawicka, Joanna Żbikowska i Michał Perl.

Zuzanna Sawicka startowała w stylu motylkowym zajmując 36. miejsce na 50 m i 100 m stylem motylkowym, a także 27. miejsce na 200 m stylem motylkowym.

Joanna Żbikowska startowała w stylu klasycznym zajmując 28. miejsce na 50 m stylem klasycznym, 30. miejsce na 100 m stylem klasycznym i 31. miejsce na 200 m stylem klasycznym, oraz 32. miejsce na 100 m stylem zmiennym.

Michał Perl startował w stylu klasycznym zajął 30. miejsce na 50 m , 31. pozycję na 100 m stylem klasycznym i 51. miejsce na 100 m stylem zmiennym. Natomiast na dystansie 200 m stylem klasycznym Michał wykonał przedwczesny start, za co został zdyskwalifikowany.

Przed zawodniczkami i zawodnikiem jeszcze dużo pracy treningowej, żeby osiągać wyniki na poziomie finałów Mistrzostw Polski. Na pewno nie zabraknie im dopingu ze strony legionowskich kibiców.

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików – Ożarów Mazowiecki

W Ożarowie UKS Delfin Legionowo reprezentowali: Alicja Jaros, Adrianna Gardias, Anna Panek, Aleks Strzeszewski, Adam Panek oraz Igor Szulich, który okazał się najlepszym zawodnikiem drużyny.

Start Igora na 100 m stylem klasycznym zakończył się 5. miejscem i pobiciem rekordu życiowego młodego zawodnika, natomiast na 200 m stylem klasycznym Igor zajął 10. miejsce. Wysoko sklasyfikowana, bo w pierwszej dziesiątce, została Alicja Jarosz z nowymi „życiówkami” na 100 m stylem grzbietowym (9. miejsce) i 200 m stylem grzbietowym (10. miejsce).

Pozostałe zawodniczki i zawodnicy wystartowali na miarę swoich możliwości poprawiając rekordy życiowe:
- Aleks Strzeszewski – 27. miejsce na 100 m stylem dowolnym i 34. miejsce na 400 m stylem dowolnym;
- Adrianna Gardias – 29. miejsce na 100 m stylem klasycznym i 54. miejsce na 100 m stylem dowolnym;
- Adam Panek 35. miejsce na 100 m stylem klasycznym i 55. miejsce na 100 m stylem dowolnym;
- Anna Panek 34. miejsce na 100 m stylem klasycznym i 22. miejsce na 100 m stylem dowolnym.

Po występie w Ożarowie, w klasyfikacji punktowej klubów Mazowsza, Delfin uplasował się na 10. miejscu z liczbą 3610 punktów.