21 stycznia 2015
Nasz Talent w powiecie legionowskim

Mieszkańcy powiatu legionowskiego mieli okazję zaprezentować swoje talenty na deskach wieliszewskiej sali widowiskowej walcząc m.in. o nagrodę Starosty Legionowskiego.

Szósta już edycja wieliszewskiego konkursu „Nasz Talent” tym razem rozszerzyła swój zasięg na terytorium całego powiatu. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Legionowski Jan Grabiec. Gala odbyła się w minioną sobotę, tj. 17 stycznia 2015 o godz. 16 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie.

W Jury zasiedli:
Wiesława Bielska - Kierownik Ośrodka Kultury w Stanisławowie DrugimArleta Kamińska - instruktorka fitness, zumby m.in. w Ośrodku Kultury w Wieliszewie oraz BoniFit i Spektrum Sportu w Legionowie
Janusz Kubicki - działacz społeczny, inicjator wielu wydarzeń kulturalnych, muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, dusza artystyczna
Renata Sowińska - Dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.
Głosem doradczym była Ola Pieczara wokalistka zespołu The Freaks, uczestniczka programu The Voice of Poland.

Po przesłuchaniu 22 uczestników jury udało się na obrady. W tym czasie sceną zawładnęli Ola Pieczara, występujący w konkursie beatboxerzy - Karol Dyttus i Tiny Beat. Wspólnie improwizowali zabawiając publiczność. Występ zabarwiły również Kasia Wojciechowska i Joanna Płóciennik. Pod koniec obrad na scenie pojawił się również parodysta Andrzej Maroszek, który zrobił publiczności konkurs - należało zgadnąć nazwiska znanych osób, których głosy naśladuje.

Jury ogłosiło wyniki:
I miejsce ex aequo - No Name i Andrzej Maroszek
II miejsce Joanna Gorczyńska
III Olena Durka-Jankowska

Nagrodę Wójta Gminy Wieliszew otrzymała Ida Rejch.
Nagrodę Starosty legionowskiego otrzymali Joanna Płóciennik i Tiny Beat.
Nagroda dla najliczniejszej grupy ufundowana przez mieszkańca Wieliszewa - Dariusza Żukowskiego, powędrowała do Studia Piosenki Kącik z Gminy Nieporęt.

Lista wszystkich uczestników konkursu:
Franciszek Byjoś
Julia Paplińska