29 stycznia 2015
Tysiące mieszkańców za przebudową

Od kilkunastu dni zbierane były podpisy pod wnioskiem o uwzględnienie przebudowy ul. Zegrzyńskiej w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. Inwestycja  usprawni i zmniejszy natężenie ruchu na dk61.   Dzisiaj (29 stycznia) 6,5 tysiąca wniosków w tej sprawie złożono w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Wiceprezydent Piotr Zadrożny, starosta Jan Grabiec i radny Przemysław Cichocki przekazali wnioski mieszkańców

O tym, że przebudowa jest niezbędna, wiedzą zarówno mieszkańcy Legionowa, powiatu legionowskiego, jak i mieszkańcy Mazowsza, podróżujący w kierunku Jeziora Zegrzyńskiego i Mazur. Akcja informacyjna o możliwości składania wniosków do ministerialnego projektu poruszyła tysiące mieszkańców.

Dziś po godz. 13:00 Starosta Jan Grabiec, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny oraz radny miejski Przemysław Cichocki złożyli w Kancelarii Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju formularze konsultacyjne, które podpisało 6465 osób. Nie mamy danych o liczbie formularzy przesłanych mailem oraz bezpośrednio do Ministerstwa.
- Mam nadzieję, że nasza akcja i opinia tysięcy mieszkańców powiatu legionowskiego spowoduje umieszczenie remontu interesującego nas odcinka drogi krajowej nr 61 w planach inwestycji ministerstwa na najbliższe lata. To jeden z naszych priorytetów – powiedział podczas składania wniosków starosta Jan Grabiec.
- Dziękujemy wszystkim, którzy uzupełnili formularz konsultacyjny. To dzięki wam będziemy mieli bardzo silny głos podczas jutrzejszej konferencji w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, w której wezmą udział władze Legionowa i powiatu - mówi Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowa.

Starosta Jan Grabiec złożył również wniosek powiatowych radnych wraz z uchwałą dotyczącą przebudowy DK61

Prezydent., Starosta, radni oraz przedstawiciele najbardziej dotkniętego korkami osiedla będą  starali się przekonać, że wykreślenie przebudowy drogi od wiaduktu do granic Legionowa jest strategicznym błędem. Inwestycja jest przygotowana do realizacji i zatwierdzona  przez Wojewodę w 2012 jako kluczowej dla rozwoju regionu.

Do 30 stycznia można wziąć udział w konsultacjach wystarczy wypełnić formularz i wysłać na adres: konsultacjepbdk@mir.gov.pl. Uwagi złożone po tym termine zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Po złożeniu wniosków akcja STOP korkom na DK61 jest i będzie kontynuowana