18 marca 2011
Byliśmy w Berlinie

W dniach 9-13 marca w Berlinie odbywały się największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne w Europie – ITB Berlin.

<gal;1>

Powiat Legionowski wspólnie z Kurpiowską Organizacją Turystyczną i miastem Warszawa reprezentował Mazowsze. Tegoroczne targi były dla nas wyjątkowe, gdyż Polska była oficjalnym krajem partnerskim targów.

Foto

Na naszym stoisku promowaliśmy walory Regionu Jeziora Zegrzyńskiego. Pośród materiałów prezentujących bazę turystyczną rozdawany był specjalnie przygotowany na targi folder w języku niemieckim pt. „Ruhehafen im Herzen von Masowien” (Przystań w sercu Mazowsza) stanowiący kompendium wiedzy o naszym Regionie. Każdy z odwiedzających nasze stoisko mógł skosztować regionalnych produktów z terenu Mazowsza, takich jak piwo Kozicowe i ser mozarella przygotowany specjalnie przez jedno z gospodarstw agroturystycznych oraz przywieniony z Kurpi sernik i łopatka w cieście chlebowym oraz posłuchać muzyki granej na harmonii nożnej tzw. „pedałówce”.

Foto

Duże zainteresowanie naszym terenem z pewnością zaowocuje w przyszłości zwiększonym ruchem turystycznym. Region został na nowo odkryty przez obcokrajowców jako atrakcyjny turystycznie, gdzie można aktywnie wypocząć.

Foto

Stoisko podczas oficjalnego obchodu odwiedzili burmistrz Berlina Klaus Wowereit oraz Lech Wałęsa.
W ciągu pięciu dni targi odwiedziło ok. 175 000 gości branżowych i indywidualnych. Polska jako tegoroczny kraj partnerski targów doskonale wykorzystała okazję zaprezentowania się elicie branży turystycznej. Podczas uroczystej gali w ICC Berlin w przededniu otwarcia targów w wypełnionej po brzegi sali kongresowej głos zabrali między innymi Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz oraz Lech Wałęsa. Głównym punktem Gali była opowieść o Polsce - multimedialny pokaz w technologii 3D. Poruszając charakterystyczną białą kostką, goście ceremonii „wchodzili w interakcję" ze światem 3D i różnorodną polską ofertą turystyczną: polską przyrodą, kulturą czy miastami EURO.

Foto

W sumie na targach zaprezentowało się 11.163 firm oraz regionów z 188 państw. Następne targi ITB odbędą się w dn. 7-11 marca 2012. Krajem partnerskim będzie Egipt.