15 marca 2011
Światowy Dzień Konsumenta

Jak co roku 15 marca konsumenci mają swoje święto. Przypada ono w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedy'ego, w którym w 1962 roku sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji.

"Konsumenci to my wszyscy" - powiedział J. Kennedy. I dla nas wszystkich właśnie są poniżej zamieszczone życzenia od Starosty Legionowskiego i Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta w Legionowie:

"Z okazji Światowego Dnia Konsumenta
wszystkim Mieszkańcom powiatu legionowskiego
życzymy udanych i przemyślanych zakupów,
jak najwięcej kontaktów z uczciwymi przedsiębiorcami, radości i zadowolenia z dokonanych wyborów."

Przy okazji przypominamy, że wszyscy konsumenci, którzy potrzebują porady, bądź pomocy Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, mogą ją uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie, pok. 124 (I piętro), pod numerem telefonu 22 7640 124. Zapytania do Rzecznika można również kierować na e-mail: rzecznik@powiat-legionowski.pl.
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta urzęduje codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00.