24 lutego 2015
Egzamin teoretyczny w WORD

Od 1 stycznia 2015 roku weszły w życie przepisy, w myśl których kandydat na kierowcę nie ma obowiązku uczestniczenia w zajęciach teoretycznych w Ośrodku Szkolenia Kierowców.     

                    

Przepisy nie likwidują zajęć teoretycznych w OSK, lecz umożliwiają podjęcie decyzji przez kandydata na kierowcę - czy chce uczestniczyć w takich zajęciach i uczyć się teorii wyjaśnianej przez wykładowców, czy woli sam przestudiować materiały w tym zakresie.

 


W przypadku podjęcia decyzji o samodzielnym przygotowaniu teoretycznym kandydat na kierowcę może przystąpić do egzaminu państwowego w zakresie teorii w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).

Początek przygody z uzyskaniem prawa jazdy rozpoczyna się od wizyty u lekarza uprawnionego do badania kierowców, gdzie kandydat powinien uzyskać orzeczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów określonej kategorii prawa jazdy. Z takim orzeczeniem, dokumentem tożsamości oraz jednym zdjęciem (lewy profil z widocznym lewym uchem) kandydat powinien udać się do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Legionowie w celu uzyskania Profilu Kandydata na Kierowców (PKK). Po złożeniu wniosku wraz z kompletem dokumentów kandydat uzyskuje nr PKK i z nim zgłasza się do wybranego WORD-u.

Po zdaniu egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym należy udać się do  wybranego Ośrodka Szkolenia Kierowców, w którym osoba uprawniona, na podstawie numeru PKK, dokona weryfikacji wyniku egzaminu w WORD. Po pomyślnym zweryfikowaniu egzaminu, kandydat na kierowcę zapisuje się na szkolenie praktyczne, a po jego zaliczeniu, tj po zdaniu egzamin wewnętrznego z praktyki z wynikiem pozytywnym kieruje ponownie swoje kroki do WORD w celu zapisania się na egzamin praktyczny.

Wszystkim odbywającym szkolenie na prawo jazdy życzymy POWODZENIA!