18 marca 2015
Bezpłatne badania procesów integracji sensorycznej

18 kwietnia 2015 r. już po raz drugi w Niepublicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej AD DICTUM odbędą się bezpłatne przesiewowe badania dzieci w zakresie integracji sensorycznej.

Płaczliwość, problemy ze snem, nietolerowanie obcinania paznokci oraz czynności pielęgnacyjnych w okolicach głowy, nadruchliwość, brak koncentracji uwagi, ciągłe potykanie się, problemy z emocjami, trudności z nabywaniem nowych umiejętności ruchowych np. rzucanie i łapanie piłki, jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze, pływania, zbyt mocne okazywanie uczuć (ściska, bije), opóźniony rozwój mowy, zatykanie uszów na głośne dźwięki lub wręcz przeciwnie wsłuchiwanie się w uliczny hałas i ostukiwanie przedmiotów to tylko nieliczne zachowania dziecka mogące wskazywać na zaburzenia integracji sensorycznej: Oczywiście jeden rzadko występujący symptom nie jest powodem do obaw, ale jeśli jest ich więcej bądź są nasilone i mają dużą częstotliwość należy skonsultować się ze specjalistą.

Ponadto jeśli podczas ciąży mama dużo czasu spędziła leżąc, przyjmowała leki, rodziła przez cesarskie ciecie lub Vacum, a dziecko przyjmowało dużo antybiotyków to może również być wskaźnikiem podwyższonego ryzyka posiadania problemów z integracją sensoryczną.

Drogi Rodzicu, jeśli na część z tych pytań odpowiesz twierdząco lub zauważasz niepojące zachowania u Twojego dziecka i zastanawiasz się czym są spowodowane, przyjdź i przekonaj się czy przyczyna nie leży w nieprawidłowym funkcjonowaniu zmysłów np. wzrokowego, czuciowego lub słuchowego. Już po raz drugi 18 kwietnia 2015 r. Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna AD DICTUM pod Patronatem Starosty Legionowskiego oraz LEGIO24 organizuje bezpłatne przesiewowe badania w zakresie integracji sensorycznej.

Zapisy pod nr 609-007-249.

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy.

Badania organizuje:

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna Ad Dictum