19 marca 2015
Uroczystość ku pamięci

W Legionowie znów zgromadzą się ludzie, aby uczcić pamięć 19-Rafała, który zmarł 9 marca w warszawskim szpitalu. Inicjator wydarzenia, ojczym zmarłego, apeluje o powstrzymanie się od wszelkich przejawów agresji, od słownej począwszy.

W niedzielę, 22 marca, o godz. 14, na tyłach legionowskiego Urzędu Skarbowego rozpocznie się uroczystość upamiętniająca śmierć 19-letniego Rafała. Szacuje się, że udział weźmie nawet do 250-300 osób. Po zapaleniu zniczy i przemówieniach uczestnicy udadzą się w kierunku ronda, przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sowińskiego. Następnie ulicą Piłsudskiego przejdą chodnikiem, po prawej stronie jezdni, na legionowski Rynek. Tam odbędzie się krótkie nabożeństwo pod przewodnictwem proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie ks. płk. Zenona Pawelaka. Po wspólnej modlitwie zebrani mają rozejść się do domów. Organizator uroczystości, ojczym Rafała, Piotr Krasicki potępił wykorzystywanie śmierci syna jako pretekstu do chuligańskich zachowań i zaapelował o powstrzymanie się od wszelkich zachowań nacechowanych agresją. Wyraził wolę, aby wydarzenie miało charakter "marszu milczenia".
W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu drogowym na odcinku pomiędzy Urzędem Skarbowym i Rynkiem Starosta Legionowski i Prezydent Miasta Legionowo apelują do kierowców, aby w dniu uroczystości, w godz. 12.00-15.30 nie parkowali pojazdów na ul. Piłsudskiego, pomiędzy ulicami Sowińskiego i Batorego. W tym czasie na prawej stronie ul. Piłsudskiego w/w odcinka będzie obowiązywał zakaz postoju wszelkich pojazdów.