8 kwietnia 2015
Pozdrowienia dla mieszkańców powiatu

Jakub Muda, który pieszo pokonuje 8000 km pomiędzy brzegami Atlantyku i Pacyfiku w Kanadzie, przesyła filmowe pozdrowienia mieszkańcom powiatu legionowskiego. Organizator ekspedycji dedykuje nam cały dzień swojej epickiej wędrówki.

(film z pozdrowieniami można obejrzeć po kliknięciu zdjęcia)

O wyprawie 8000km Across Canada organizowanej przez mieszkańca powiatu legionowskiego Jakuba Mudę informowaliśmy w styczniu 2015 r., kiedy podróżnik rozpoczynał swoją ekspedycję. Wyruszał z Clover Point (Victoria) z zamiarem dotarcia do Cape Spear (St. John's). Odległość 8000 km zamierza pokonać w 8 miesięcy.  Postępy wyprawy można śledzić na jej internetowej stronie, pod adresami: http://www.8000kmacrosscanada.com/pl-PL/index.html oraz https://www.facebook.com/8000kmAcrossCanada

Ekspedycję wspiera Starostwo: dofinansowaliśmy zakup specjalistycznego wyposażenia. Oprócz Powiatu Legionowskiego wyprawę patronatem objęli m.in.: National Geographic Traveler, Radio Kampus oraz – honorowo – jeden z najpopularniejszych polskich podróżników Marek Kamiński.

Swoją wyprawę Jakub Muda, studiujący w Kanadzie mieszkaniec powiatu legionowskiego, dedykuje Terremu Foxowi, legendarnemu lekkoatlecie, który w 1980 roku, w ciągu 143 dni pokonał 5373 km startując z brzegu Oceanu Atlantyckiego. Dokonał tego będąc osobą niepełnosprawną, poruszającą się na jednej zdrowej nodze – drugą zastępowała mu proteza. Terry Fox, dzięki swojemu wyczynowi, stał się metaforą uporczywej i heroicznej walki z chorobą, w szczególności z rakiem.
Podobne cele przyświecają Jakubowi Mudzie. Z racji zainteresowań chce on na trasie promować rozwój technologii w służbie osób niepełnosprawnych i chorych. Będzie namawiał również do zasilenia szeregów honorowych dawców krwi. Młodych ludzi spróbuje przekonać, że oprócz gier na komputerze są inne rozrywki – np. aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wszystkim chce przekazać swoje przesłanie - warto wyznaczać sobie ambitne, a zarazem szlachetne cele.