14 kwietnia 2015
Bezpłatne porady dla seniorów
Zespół specjalistów DPS „Kombatant” w Legionowie uruchomił pierwszą poradnię telefoniczno-internetową dla seniorów i ich rodzin.

Bezpłatne porady będą świadczone z zakresu rehabilitacji, opieki, aktywizacji, psychologii czy spraw formalnych dotyczących osób starszych i będzie je można uzyskać drogą mailową. W ramach projektu na stronie domkombatanta.pl pojawiła się też baza wiedzy, w której znaleźć można odpowiedzi na najczęściej zadawane pracownikom „Kombatanta” pytania.

- Rodziny i bliscy opiekujący się osobami starszymi, na co dzień spotykają się z wieloma trudnościami. Taka opieka wymaga wiedzy i umiejętności z różnorodnych dziedzin. Jest interdyscyplinarna, a jednocześnie wymaga ściśle indywidualnego podejścia, bo każdy z nas jest inny. - mówi Anna Stępińska, dyrektor DPS Kombatant w Legionowie. - Mając specjalistyczną wiedzę łatwiej jest sobie poradzić z problemami. Doświadczenie pokazuje, że osoby w wieku nawet bardzo zaawansowanym mogą prowadzić naprawdę satysfakcjonujące życie – dodaje.

W samym powiecie legionowskim mieszka ponad 15 tysięcy seniorów. Często są to osoby, które potrzebują wsparcia, ale też aktywizacji czy profilaktyki. - W ramach poradni będziemy dzielić się naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem - relacjonuje Ewa Zalewska, pracownik socjalny DPS "Kombatant". - W codziennej pracy widzimy jak ogromne jest na to zapotrzebowanie.

W poradni będzie można uzyskać konkretne rozwiązania, na przykład jak wykąpać osobę leżącą w łóżku. Będzie można dowiedzieć się, jak trenować pamięć, aby się nie pogarszała, znaleźć wsparcie psychologa. Dyżur telefoniczny odbywać się będzie w każdy poniedziałek w godzinach 10.00 - 12.00 (tel. 22 766 45 06).  Pytania można również kierować na adres mailowy poradnia@domkombatanta.pl.

DPS „Kombatant” jednocześnie zachęca do wypełnienie ankiety badającej potrzeby seniorów z terenu powiatu. Zachęcamy do jej wypełnienia.

Akcja informacyjna dotycząca poradni finansowana jest ze środków Powiatu Legionowskiego.