16 kwietnia 2015
Wiosennie Zaczarowani

Już w nadchodzący weekend zapraszamy na VI Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Motywem przewodnim tym razem będą szanty. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.             

 


Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i osób nie zrzeszonych. Jego celem jest rozpowszechnianie piosenki harcerskiej, turystycznej i szant, oraz dzielenie się pozytywną energią podczas wspólnego poznawania się środowisk z całej Polski.


Do wspólnej zabawy podczas festiwalu organizatorzy, ZHP Hufiec Legionowo, Powiat Legionowski i Miasto Legionowo, zapraszają zarówno małych jak i dużych mieszkańców powiatu.

Podczas pierwszego dnia festiwalu (17.04) odbędą się występy gromad zuchowych oraz dzieci nie zrzeszonych w wieku od 3 do 9 lat. Wspólna zabawa zakończy się wręczeniem nagród oraz koncertem zespołu „Bory i Morskie Potwory”.

Drugiego dnia (18.04) „Wiosenna” scena należeć będzie do zespołów startujących w kategorii drużyn harcerskich

fot. www.wiosenneczarowanie.info  

oraz starszoharcerskich  (9- 15 lat) i kategorii „Open” (zespołów i samodzielnych jednostek artystycznych). Wieczorem  odbędzie się koncert zespołu „Banana Boat”, a podczas wieczornego świeczkowiska ogłoszone będą wyniki konkursu. Do 4 nad ranem będzie trwać Nocny Maraton Piosenki.


W piątek i sobotę impreza będzie odbywała się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej 4 w Legionowie.


Trzeci Dzień (19.04) „Wiosennego Czarowania” rozpocznie się o godz 8.00 harcerską mszą świętą, która odprawiona będzie tradycyjnie przez ks. Biskupa Marka Solarczyka. Następnie uczestnicy wspólnie przemaszerują do ratusza miejskiego, tańcząc na rondzie Piłsudskiego Wielką Belgijkę. W sali widowiskowej odbędzie się koncert galowy festiwalu: zagra zespół „B.O.R.Y” oraz nagrodzeni zostaną laureaci festiwalu.


Wejścia na wszystkie koncerty są bezpłatne.


Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się TUTAJ.