26 kwietnia 2015
Dawid Szulich Sportowcem Roku!

26 kwietnia 2015 roku, w legionowskiej Arenie, tuż przed meczem SK bank Legionovia - BKS Aluprof Bielsko-Biała, odbyło się wręczenie nagród w plebiscycie na Sportowca Roku 2014.

Głosowanie na Najlepszego Sportowca Powiatu Legionowskiego roku 2014 trwało do końca marca 2015 r. W sumie za pośrednictwem internetowej aplikacji na portalu społecznościowym Facebook oraz kuponów drukowanych w powiatowym „Kurierze”, Gazecie Miejscowej, Gazecie Powiatowej oraz Gazecie Legio24 mieszkańcy powiatu oddali na swoich faworytów 3050 głosów. Z tej liczby zwycięzca otrzymał 968 głosów, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Następny w kolejności kandydat otrzymał 706 głosów.

Najlepszym Sportowcem Powiatu Legionowskiego roku 2014 został Dawid Szulich!

Dawid ma zaledwie 24 lata, a już wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas różnego rodzaju zawodach w pływaniu. W 2012 startował w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rok 2014 przyniósł mu Mistrzostwa Polski na dystansie 50m stylem klasycznym na głównych Mistrzostwach Polski Seniorów oraz na dystansie 100m stylem klasycznym na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Obecnie koncentruje się na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 r.

Prywatnie Dawid jest studentem prawa na Akademiii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Interesuje się motoryzacją, nowinkami technicznymi i sportami samochodowymi. Lubi rywalizację w różnych dziedzinach, np. gokarty, bilard, gry komputerowe, sporty. Jednak jego najważniejszą pasją i jednocześnie pracą od 15 lat jest pływanie. Dzięki swoim licznym sukcesom skupił wokół siebie grupę entuzjastów, którzy wspierają rozwój jego sportowego talentu - Szulich Team.

Rozdanie nagród w plebiscycie odbyło się 26 kwietnia w Arenie Legionowo, tuż przed meczem SK bank Legionovia - BKS Aluprof Bielsko-Biała. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i podziękowania za udział w drugiej już rywalizacji o miano Najlepszego Sportowca Powiatu Legionowskiego. Specjalne wyróżnienie otrzymał najmłodszy z kadnydatów - piętnastoletni, niepełnosprawny pływak, Kamil Otowski, który na tydzień przed ogłoszeniem wyników w naszym plebiscycie otrzymał powołanie do kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych.

Wszystkim sportowcom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zdobytych tytułów i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

{gallery sortorder=asc}powiat2015/galerie/sportowiec2014{/gallery}

Wyłoniony został także zwycięzca w konkursie dla głosujących. Został nim Paweł Kosz, który otrzyma kartę podarunkową do sklepu Empik o wartości 300 zł.