5 maja 2015
Bezpieczna majówka z Prezydentem

Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką uczestniczyli w pikniku rodzinnym „Bezpiecznie nad wodą”, zorganizowanym przez Legionowskie WOPR i Powiat Legionowski na otwarcie sezonu żeglarskiego i turystycznego 2015.

Piękna pogoda i moc atrakcji dla całej rodziny przyciągnęły w sobotnie popołudnie 2 maja całą rzeszę mieszkańców powiatu. Bezpłatne rejsy tramwajem wodnym, animacje i konkursy dla dzieci, malowanie buziek oraz nieodłączne przy takich okazjach gofry i wata cukrowa pozwoliły miło spędzić czas nad wodą. Nie zabrakło też, zgodnych z myślą przewodnią imprezy, elementów związanych z bezpieczeństwem. Ratownicy z Grupy Młodzieżowej Legionowskiego WOPR przeprowadzili pokaz dla rodziców, jak postępować i udzielać pierwszej pomocy dzieciom. Goście pikniku mogli również obejrzeć nowoczesną karetkę wodną i zaprzyjaźnić się z Maykelem – psem ratownikiem. Na imprezie pojawił się również mistrz żeglarstwa Mateusz Kusznierewicz, który odpowiadał na pytania dzieciaków.

{gallery}powiat2015/galerie/piknik_wopr{/gallery}

Prezydent Bronisław Komorowski zwiedził bazę LWOPR i znajdujące się w niej centrum monitoringu wizyjnego wód Jeziora Zegrzyńskiego. Następnie wspólnie z prezesem Legionowskiego WOPR Krzysztofem Jaworskim, starostą Janem Grabcem i Mateuszem Kusznierewiczem otworzył sezon turystyczny i żeglarski.

Podczas pikniku nie zabrakło też akcentów patriotycznych, związanych z przypadającym 2 maja Dniem Flagi. Prezydent z Małżonką rozdawali dzieciom biało-czerwone kotyliony, a organizatorzy zadbali, by każdy z uczestników otrzymał mini-flagę Polski.

Sezon turystyczny i żeglarski na Jeziorze Zegrzyńskim został oficjalnie otwarty. Ratownicy wodni są przygotowani do niesienia pomocy. Miejmy nadzieję, że sytuacji, w których będzie to konieczne, będzie mało albo nie będzie wcale. Czego życzymy wszystkim, którzy zdecydują się na wypoczynek w naszej pięknej okolicy.

Poniżej relacja filmowa z pikniku "Bezpiecznie nad wodą".

{youtube}sLKl9danko8{/youtube}