11 maja 2015
Przejazd na Parkowej zamknięty

PKP rozpoczęło likwidację przejazdu na ul. Parkowej-Wyszyńskiego w Legionowie. 8 maja przeprawa przez tory przestała funkcjonować.

Już w poniedziałek (4.05) ruszył bezpłatny autobus dowozowy dla mieszkańców III Parceli i Przystanku. Na piątek 8 maja PKP PLK zwołała komisję, która dokonała formalnej likwidacji przejazdu w ulicach Parkowa-Wyszyńskiego. Kolejnym krokiem było przekazanie przez PKP wykonawcy placu budowy, aby mógł przystąpić do prac rozbiórkowych.
Tunelem lub wiaduktem

Od tego dnia (piątek) zmotoryzowani i rowerzyści mogą korzystać z położonego w pobliżu tunelu w ciągu Alei Róż i ul. Krakowskiej, lub zlokalizowanych nieco dalej: wiaduktu na ul. Warszawskiej, przejazdu na ul. Polnej lub wiaduktu w pobliskim Chotomowie.

Piesi na Kozłówce lub PKP Przystanek

Piesi mogą przedostać się przez tory pobliskim przejściem na Kozłówce lub przejściem podziemnym przy stacji Legionowo-Przystanek. Niezwłocznie po zakończeniu prac rozbiórkowych i odbiorów technicznych na plac budowy zostanie wprowadzony wykonawca, który na zlecenie Powiatu Legionowskiego wybuduje kładkę pieszo-rowerową w miejscu dawnego przejazdu.

Bezpłatny autobus do stacji PKP

Już od poniedziałku 4 maja kursowanie rozpoczęła bezpłatna linia dowozowa dla mieszkańców, finansowana przez Miasto. Autobus jeździ na trasie: Stacja PKP Legionowo - Kościuszki - Piłsudskiego - Jagiellońska - Krakowska - tunel Al. Róż - Al. Legionów - Wyszyńskiego - Kolejowa - Żelazna - Narutowicza - Wyszyńskiego - Al. Legionów - Al. Róż tunel - Krakowska - Jagiellońska - Słowackiego - Kościuszki - Stacja PKP Legionowo. Zaplanowano 20 kursów dziennie, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 5.30 - 20.30, zgodnie z rozkładem jazdy modyfikowanym i skoordynowanym z rozkładem linii kolejowych KM i SKM. Po zakończeniu budowy kładki linia ma być wydłużona do Osiedla Młodych.

Utrudnienia przy remoncie ulic

Jednocześnie nadal trwają prace modernizacyjne na ul. Krakowskiej i Sobieskiego. Powiat stara się zminimalizować utrudnienia dla kierowców, związane z tą inwestycją, dlatego prace zaplanowano tak, by niezbędne zamknięcia poszczególnych odcinków drogi dla ruchu kołowego były jak najkrótsze.

Harmonogram prac na ul. Krakowskiej i Sobieskiego:

16.04. do 25.05. - odcinek od ronda Poniatowskiego do ul Piastowskiej (przy zamkniętym ruchu na odcinku)
18.04. do 12.05. – odcinek od ronda przy ul. Parkowej do ul. Krasińskiego (przy zamkniętym ruchu na odcinku), dopuszczony jest ruch lokalny i dojazd do posesji
22.04. do 01.06. - przebudowa sieci energetycznej na całym odcinku
07.05. do 01.06. - przebudowa skrzyżowania ulic Krasińskiego i Sobieskiego (przy zamkniętym dla ruchu skrzyżowaniu)
26.05. do 30.06. – przebudowa ul. Krakowskiej od tunelu do ul. Parkowej – w tym okresie będzie obowiązywał na tym odcinku ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną