26 maja 2015
Konkurs dla humanistów

Po sukcesie Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie zorganizował podobną imprezę – tym razem dla uczniów uzdolnionych humanistycznie.

Rozwiązywanie zadań wymagało skupienia

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny „Jestem dumny, że jestem Polakiem”, zorganizowany przez Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, odbył się 25 maja. Wzięli w nim udział uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym z terenu powiatu legionowskiego. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami pogrupowanymi w poszczególne konkurencje: Mistrz Ortografii, Rozsypanki wyrazowe, Co było dalej..., Czytanie ze zrozumieniem, Najważniejsze polskie bitwy.
Ogólnym celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy o języku polskim i historii. „Poza kształtowaniem sprawności językowej w mowie i piśmie, rozwijaniem wyobraźni i wrażliwości estetycznej chcemy, aby nasz projekt służył  również umacnianiem u naszych uczniów wiary we własne siły.” - powiedziała podczas ceremonii rozdania nagród odpowiedzialna za organizację imprezy Dorota Wójcik. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli czuć się wygranymi – czekały na nich dyplomy i nagrody rzeczowe.

Martyna zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej

Uczestnicy i organizatorzy Międzyszkolnego Konkursu Humanistycznego „Jestem dumny, że jestem Polakiem”