16 czerwca 2015
Wkrótce przebudowa Izabelińskiej
Już za kilka tygodni rusza przebudowa ulicy Izabelińskiej w Nieporęcie. To ostatnia tak obciążona droga powiatowa w tej gminie, która nie była w ostatnich latach przebudowana i kolejna inwestycja, dla której wsparcie finansowe zadeklarowała gmina Nieporęt.

- Właśnie ogłosiliśmy przetarg na przebudowę Izabelińskiej. Będzie wykonywała ją firma, która zaproponuje najniższą cenę i najdłuższą gwarancję. Jeśli dopisze nam szczęście i wystarczy środków na realizację całości drogi, a wykonawcę wyłonimy w pierwszym postępowaniu, to największe utrudnienia związane z robotami budowlanymi wypadną w okresie wakacyjnym. Z góry za nie przepraszam – mówi Robert Wróbel, wicestarosta legionowski. Jeśli pojawią się dodatkowe pytania dotyczące tego zadania, nasz dział inwestycji jest do Państwa dyspozycji. Ja również w razie uwag lub wątpliwości służę pomocą. – deklaruje.

Chociaż inwestycji tej nie było pierwotnie w planach budżetowych powiatu na ten rok, pozyskane dodatkowe środki z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa oraz wsparcie finansowe z budżetu gminy Nieporęt pozwolą na jej przeprowadzenie. Radni powiatu głosowali za zmianą w budżecie, dzięki której Izabelińska znalazła się na liście tegorocznych inwestycji, jednomyślnie.

O przebudowie ul. Izabelińskiej w Nieporęcie opowiada Robert Wróbel – wicestarosta legionowski.
{youtube}W8xqmg5ipW4{/youtube}

Jak zawsze jednym z głównym założeń planowanych robót jest bezpieczeństwo użytkowników drogi. Przebudowa to nie tylko położenie nowej nawierzchni. Zakres prac obejmuje prace związane z rozbiórką istniejących chodników z kostki, ulic o nawierzchni asfaltowej i zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni i konstrukcji drogi, wykonanie nawierzchni i konstrukcji chodnika, wykonanie zjazdów bramowych, wykonanie krawężników i obrzeży, zagospodarowanie terenów zielenią w postaci trawników oraz wykonanie poziomego i pionowego oznakowania drogowego. Przypomnijmy, że dbając o bezpieczeństwo mieszkańców już w zeszłym roku powiat zainstalował sygnalizację świetlną ostrzegawczą przy przejściu dla pieszych w pobliżu ul. Sienkiewicza. Wpływ na to miała bliskość osiedla mieszkaniowego i szkoły.

Przy przebudowie Izabelińskiej dodatkowo pojawi się nowy chodnik od Jana Kazimierza do parkingu kościoła. Ponadto przebudowa rozwiąże problem zastoisk wody po ulewnych opadach. Powiat zaplanował zastosowanie nowych technologii rozsączania wody, w miejscach, gdzie odpływy ogranicza obrzeże chodnika. Wreszcie przechodnie nie będą ochlapywani wodą z kałuż, a kierowcy poruszali się slalomem. Prace uwzględniają również usunięcie starych i nieustannie łamiących się topoli nad chodnikami. Wymienione zostaną także barierki na moście.

Wyniki przetargu i wykonawcę prac poznamy zapewne w pierwszej połowie lipca. Prace mają trwać 12 tygodni. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, na jesieni mieszkańcy Nieporętu będą korzystać z nowej ulicy Izabelińskiej.