20 lipca 2015
Szkoła jak nowa

W Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie trwają prace związane z ociepleniem budynku szkoły i rozbudową przedszkola specjalnego.

Do końca października br. ma potrwać termomodernizacja budynku zespołu szkół. Docieplono już dach sali gimnastycznej, na którym obecnie mocowana jest papa. Trwa ocieplanie ścian budynku, wymiana drzwi i parapetów zewnętrznych, rynien i rur spustowych. W trakcie wymiany jest również stalowa stolarka okienna w miejsce której powstanie nowa, energooszczędna. Zamocowane będą też nowe schody ewakuacyjne.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków pożyczki JESSICA (Joint European Support for Sustainable Investment In City Areas) w ramach Priorytetu IV, Działania 4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Termomodernizacja jest częścią większego zadania inwestycyjnego, które oprócz niej obejmuje rozbudowę szkoły o pomieszczenia dla przedszkola specjalnego. Jest to inwestycja, która została rozpoczęta w roku ubiegłym. Teraz, po wyborze nowego wykonawcy prace są kontynuowane. Wykonywana jest instalacja elektryczna i wentylacja mechaniczna. W tym tygodniu zaplanowano również montaż brakujących okien.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2015/inwestycje/szkola_specjalna/w_trakcie{/gallery}