5 sierpnia 2015
Nasielska – przetarg rozstrzygnięty

Wczoraj rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę ul. Nasielskiej w Serocku. Wprowadzenie wykonawcy na budowę planowane jest na 17 sierpnia br.

Nawierzchnia drogi zostanie sfrezowana i wyrównana.

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu przetarg do legionowskiego starostwa wpłynęło sześć ofert. Kryteria oceny obejmowały cenę wykonania prac, termin ich wykonania i oferowany okres gwarancji. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Skanska S.A. z Warszawy, która wykona przebudowę za cenę 798.251,21 zł. Firma zobowiązała się zakończyć roboty w ciągu 8 tygodni i udzielić na nie 60-miesięcznej gwarancji.

Prace modernizacyjne rozpoczną się niebawem i swym zakresem obejmą:
- poszerzenie jezdni do 6 metrów na całej długości,
- wyrównanie istniejącej nawierzchni poprzez frezowanie warstwy ścieralnej,
- wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego,
- wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni,
- wykonanie warstwy ścieralnej z SMA 11 z elastomeroasfaltem,
- dostosowanie do rzędnych nowej nawierzchni drogi  dróg gminnych w obrębie skrzyżowań oraz istniejących zjazdów,
- przebudowa zjazdów,
- przebudowa części istniejących chodników,
- weryfikacja i odnowienie oznakowania drogi.

Inwestycja, prowadzona przez Powiat Legionowski, uzyskała również dofinansowanie ze środków Miasta i Gminy Serock.