18 sierpnia 2015
Legionowski Rock&Cud

Z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia odbył się piknik rodzinny zorganizowany na legionowskim Rynku. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Legionowski.

Punktualnie o godzinie 15.00 Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski powitał zgromadzonych na Rynku gości. Zaprosił do udziału w uroczystościach oraz życzył dobrej zabawy.

W klimat wydarzeń Bitwy Warszawskiej wprowadził słuchaczy Władysław Kolatrowski. Po nim na scenie pojawił się zespół Dur-Moll. Mieszkańcy Legionowa mieli okazję usłyszeć znane piosenki żołnierskie oraz przeboje z lat dwudziestych.

W programie pikniku znalazły się także: występ iluzjonisty, koncert orkiestry wojskowej, a także rozstrzygnięcie konkursu miejskiego (Foto Knyt) i wręczenie nagród. Widzów bawił Tomasz Jachimek oraz gwiazda wieczoru Red Lips.
Mieszkańcy mieli okazję bawić się przy muzyce DJ Stefana, zrobić pamiątkowe zdjęcie w stylu lat dwudziestych oraz skorzystać z oferty gastronomicznej. Częstowano nie tylko wojskową grochówką, ale również tradycyjnymi przysmakami z czasów Marszałka. Najmłodsi bawili się na dmuchańcach oraz stoiskach animatorów zabaw.
 Upalne popołudnie znośne było dzięki kurtynie wodnej rozstawionej przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz stoisku PWK Legionowo, na którym można było napić się zdrowej legionowskiej wody. Niewątpliwą atrakcją był przejazd tysiąca motocykli przez ulice Legionowa oraz pokazy akrobatyczne na motocyklach.

Tradycyjnie przy okazji takiego wydarzenia Powiat Legionowski gościł ze swoim stoiskiem, na którym można było otrzymać przewodniki po szlaku patriotycznym Polski Walczej, publikacje historyczne oraz najnowszy numer miesięcznika Kurier. Dla chętnych zorganizowany został quiz historyczny, którego zwycięzcy otrzymywali powiatowe gadżety.

Źródło: legionowo.pl