19 sierpnia 2015
Ludowe świętowanie

Smaczna kuchnia, miejscowe rękodzieło, taniec, śpiew i wspaniała zabawa. Dla sympatyków muzyki disco polo występ zespołu Akcent. Już dziś zapraszamy w pierwszy weekend września do Somianki na Festiwal Sołectw.

Wspaniałe potrawy i degustacje lokalnych specjalności, pięknie dekorowane pracami ludowych artystów kramiki, występy i nagrody. Słowem - integracja społeczności sołectw z terenu objętego działaniem Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego", w tym z powiatu legionowskiego. To wszystko posmakować i ocenić będzie można podczas VI Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbędzie się 5 września w Somiance.

Impreza organizowana jest przez LGD "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" w Legionowie przy współpracy z tegorocznym gospodarzem - Gminą Somianka. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem festiwalu jest Powiat Legionowski.

Tym razem do konkursu głównego w kategoriach prezentacja stoiska, smaki i kuchnia regionalna oraz występ sceniczny zgłosiło się sześć sołectw z terenu LGD: Dąbrowa Chotomowska (Gmina Jabłonna), Izabelin (Gmina Nieporęt), Wierzbica (Gmina Serock), Łajski (Gmina Wieliszew), Guzowatka (Gmina Dąbrówka) i Somianka (Gmina Somianka).

Oprócz oceny jury konkursowego, przybyli na festiwal goście również będą mogli wytypować "najlepsze sołectwo". Dla zdobywcy największej liczby głosów publiczności przyznana zostanie dodatkowa nagroda. Karty do głosowania pobrać będzie można w trakcie festiwalu na stoisku LGD. Zapraszamy zatem do kibicowania ulubionym sołectwom i dobrej zabawy.

A tak było podczas ubiegłorocznego festiwalu w Starych Załubicach:

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/festiwal_solectw{/gallery}

fot. Powiat Legionowski