26 sierpnia 2015
DK61 - zwycięstwo!

Droga krajowa nr 61 w granicach Legionowa będzie przebudowana. Projekt ten znalazł się w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych.

O umieszczenie go w tym dokumencie walczyli: były starosta a obecnie wiceminister Jan Grabiec, prezydent Roman Smogorzewski, wójtowie i burmistrz pozostałych gmin naszego powiatu oraz liczne instytucje przy wsparciu ponad 8 tys. mieszkańców.

Premier Ewa Kopacz ogłasza Program Budowy Dróg Krajowych w mediach

Przypomnijmy, że w pierwszej wersji Programu droga krajowa nr 61 się nie znalazła. Dokument ten skierowany został do konsultacji społecznych. Powiat wraz z Miastem Legionowo rozpoczęli energiczne działania w celu umieszczenia w Programie przebudowy DK61 podkreślając, że ta inwestycja jest niezbędna nie tylko dla lokalnych mieszkańców. W wyniku akcji "Stop korkom na DK61" udało się zebrać ponad 8 tys. głosów poparcia dla tej inicjatywy. Oficjalne deklaracje zostały złożone w ministerstwie infrastruktury.

Podczas podsumowania konsultacji społecznych, żądających przebudowy DK61 mieszkańców reprezentowali ówczesny starosta Jan Grabiec i prezydent Roman Smogorzewski. Zabierając głos podczas dyskusji w ministerstwie przedstawiciele podkreślali, że zakorkowana w Legionowie droga krajowa nr 61 stanowi nie tylko uciążliwość, ale również zagrożenie - w zatorach utykają karetki pogotowia i wozy strażackie.

Jak widać ministerstwo uwzględniło argumenty przemawiające za przebudową DK61. Korki na ul. Zegrzyńskiej w Legionowie przejdą do niechlubnej historii.