1 września 2015
Kapitan Wyderka nad Jeziorem

Mistrzowski pokaz wingowerów, super bohater na flyboardzie oraz sportowo-bajkowo-wodne miasteczko dla dzieci – tak właśnie minął piknik z Kapitanem Wyderką nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Impreza odbyła się w Wieliszewie na plaży 600-lecia. Oczywiście największą uciechę miały dzieci, ale także niektórzy dorośli na widok latającego instruktora z Flyboard Europe przemieniali się w małych podekscytowanych chłopców. Popisy motoparalotniarskie Mistrza Świata i Polski Pawła Kozarzewskiego wzbudzały nie mniejsze emocje. Podniebne ewolucje, chodzenie po wodzie i rysowanie serca na niebie zachwyciło każdego widza.

Główną rolę tego dnia odgrywały jednak dzieci. To właśnie dla nich przygotowano liczne atrakcje. Stoisko Starostwa od początku do końca pikniku było ich pełne, bo bardzo chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym, z którego żaden maluch nie wyszedł z pustymi rękami. Tak samo było na innych stoiskach. Wystarczyło wziąć udział w licznych konkursach i zabawach sportowych odbywających się w czasie trwania imprezy, a nagroda była murowana. Na pikniku dzieci mogły przenieść się w magiczny świat spełniania marzeń. Na ten jeden dzień mogły stać się strażakiem, ratownikiem wodnym, marynarzem, pogłaskać ogromnego policjanta Wyderkę, zobaczyć psy ratownicze w akcji, czy pobawić się z Panią Pszczółką. Jakby tego było mało na plaży rozdawano watę cukrową , szaszłyki z pianek, ciasta, ciasteczka i inne pyszności, które zapewniło nam Powiatowe Centrum Integracji Społecznej. Nic dziwnego, że nikomu nie spieszyło się do domu.

{gallery}powiat2015/galerie/Kapitanwyderka{/gallery}