2 września 2015
Szlakiem Polski Walczącej

26 kilometrów – taki dystans przejechali uczestnicy rajdu rowerowego szlakiem „Polski Walczącej”, który odbył się w ostatnią sobotę, 29 sierpnia 2015 r.

Organizatorami wycieczki byli Powiatowa Instytucja Kultury i Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej.

Pogoda dopisała. Na trasie rajdu rowerzyście obejrzeli najstarszy legionowski zabytek – Willę Kozłówkę, najstarszy budynek w mieście – budkę dróżnika a także kościół i cmentarz w Wieliszewie. Po drodze zajechali do „Dyniolandu”, gdzie mieli okazję zobaczyć dynię-giganta (ok. 300 kg wagi) i poznać różne gatunki dyń z całego świata (m.in. taką, z której można robić bardzo smaczne frytki).

Celem rajdu była plaża w Wieliszewie gdzie odbywał się piknik na zakończenie lata „Bezpiecznie z Kapitanem Wyderką” organizowany przez Starostowo Powiatowe i Gminę Wieliszew.