2 września 2015
Starosta na sesji w Serocku

Starosta Legionowski Robert Wróbel był gościem honorowym Rady Miejskij w Serocku podczas jej XI sesji. Jednym z punktów obrad było przyjęcie uchwały w sprawie 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Robert Wróbel po raz pierwszy wystąpił podczas sesji Rady Miejskiej w Serocku w roli Starosty Powiatu Legionowskiego

II wojna światowa doświadczyła Serock i okolice wieloma zniszczeniami i ludzkimi ofiarami. Zarówno kampania wrześniowa 1939 r., jak i walki wyzwoleńcze pozostawiły tragiczny i krwawy ślad. Radni miejscy postanowili uczcić ofiary przyjmując uchwałę wskazującą na potrzebę zachowania pamięci o tych, którzy na Polskę i swoją "Małą Ojczyznę" oddali życie. Przyjęcie tego dokumentu poparł starosta Robert Wróbel, zaproszony na sesję jako gość honorowy.