17 września 2015
14-lecie DPS "Kombatant"

W obecności znamienitych gości świętowano dziś 14. urodziny legionowskiego kombatanta. Jubileusz był również okazją do wręczenia medali i dyplomów „Obrońców Ojczyzny 1939-1945”.

Zaproszeni na uroczystość goście - senator RP Anna Aksamit, Starosta Legionowski Robert Wróbel, oraz z-ca Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Bożena Żelazowska złożyli społeczności DPS „Kombatant” życzenia z okazji 14-lecia istnienia Domu i pomyślności na kolejne lata.

Starosta Legionowski Robert Wróbel docenił zasługi Kombatantów w krzewieniu patriotyzmu
wśród młodego pokolenia Polaków

W uroczystości wzięli również udział członkowie Zarządu Powiatu Anna Gajewska oraz Michał Kobrzyński

Następnie minister Bożena Żelazowska wraz z dyrektorem domu Anną Stępińską uhonorowały kombatantów z terenu powiatu legionowskiego medalami oraz dyplomami „Obrońcy Ojczyzny 1939-1945”. Uroczystość zakończyła się krótkim recitalem Małgorzaty Andrzejewskiej, która wykonała kilka utworów, m.in. z repertuaru Hanki Ordonówny. Po występie, jak przystało na każdy porządny jubileusz, goście mieli okazję zjeść urodzinowy tort.

Medal i dyplom z rąk minister Bożeny Żelazowskiej odebrała m.in. Bronisława Mazur - prezes Zarządu Koła Świątowego Związku Żołnierzy AK w Legionowie oraz stowarzyszenia "Szare Szeregi"

Gratulujemy i życzymy legionowskiemu „Kombatantowi” kolejnych tak miłych okazji do świętowania!

{gallery}powiat2015/galerie/Dzien_Kombatanta{/gallery}