7 września 2015
Tak poruszyło Legionowo

Miniona sobota (5.09) upłynęła pod hasłem aktywności. Jednocześnie odbyły się trzy imprezy: Akcja. Porusznie! 4, Narodowe Czytanie „Lalki”, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parami Strongman Team Poland. Tego dnia Arena Legionowo obchodziła swoje 5. urodziny.

Pudzian i ciężary

Chwilę po 13.00 na bocznym boisku stadionu miejskiego rozpoczęły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parami, w których wzięły udział cztery drużyny: reprezentanci Estonii, Litwy oraz dwie pary z Polski. Gościem specjalnym, który tym razem wystąpił jedynie w roli sędziego była Mariusz „Pudzian” Pudzianowski – wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata. Drużyny stoczyły walkę w 6 konkurencjach, takich jak przerzucanie opon czy też załadunek kul.

Ostateczna klasyfikacja to:

1. Nowacki/Kowal – 23pkt.

2. Brusokas/Ziminskas – 13,5pkt.

3. Kõur/Rosenberg – 12pkt.

4. Wiśniewski/Handke – 11,5pkt.

Ta widowiskowa dyscyplina sportu była pierwszą tego typu imprezą zainicjowaną i przeprowadzoną przez KZB Legionowo Sp. z o. o. Każda z przygotowanych dla siłaczy konkurencja posiadała swojego patrona – jednego ze sponsorów wydarzenia. Wśród nich pojawili się: PWK Legionowo, Miejscowa, Powiat Legionowski, Volkswagen Chylińscy Sp. z o. o., Devil, Poezja Smaku Catering, Mega Format, Urząd Miasta Legionowo, KZB Legionowo, PEC Legionowo. Zawodnicy zmagali się m.in. z podnoszeniem samochodów, kul i metalowych walizek, a także przenoszeniem młodych mieszkanek Legionowa. Powiat Legionowski patronował konkurencji przenoszenia klocka o wadze 200 kg.

Jak podkreśla Pudzian wygrana nie zawsze zależy od siły, potrzeba także sprytu, techniki i doświadczenia. Właśnie te elementy doprowadziły do wygranej parę z Polski - Jarka Nowackiego i Tomka Kowala.

„Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Par Strongmanów” to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście, którą z pewnością można zaliczyć do udanych. Wśród mieszkańców znajduje się wiele osób, które fascynują się kulturystyką. Być może kiedyś to ich właśnie ujrzymy podczas takich zawodów :)

{gallery}powiat2015/galerie/strongman{/gallery}

"Lalka" w parku

W trakcie rywalizacji strongmenów,  w Parku Zdrowia rozpoczęło się Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Fragmenty czytały osoby znane i lubiane nie tylko w Legionowie, ale i w kraju. Wśród nich najbardziej rozpoznawalny głos telewizji Tomasz Knapik, aktorka Joanna Jabłczyńska, senator Anna Aksamit, prezydent Roman Smogorzewski. Mieszkańcy, którzy przynieśli własny egzemplarz „Lalki” mogli otrzymać pamiątkowy stempel.

Poruszenie z Mateuszem Mijalem

Wydarzenie promujące markę Legionowa odbyło się już po raz czwarty. Tym razem do akcji włączyły się prawie wszystkie kluby działające na terenie miasta, siłownie, kluby sportowe i fitness. Zajęcia dla mieszkańców poprowadziła Joanna Jabłczyńska, Robert Kochanek uczył kroków tanecznych, można było zmierzyć się w siłowaniu na rękę (armwrestling).

Tegoroczna edycja została połączona z piątymi urodzinami Areny Legionowo – z tej okazji mieszkańców poczęstowano smacznym tortem.

Wieczór zakończył koncert młodej gwiazdy sceny pop – Mateusza Mijala.

Partnerem tegorocznej Akcji Poruszenie! 4. był Powiat Legionowski, który reprezentował Michał Kobrzyński, Czlonek Zarządu Powiatu (drugi z lewej).

źródło: legionowo.pl, kzb-legionowo.pl