30 września 2015
Specjalni goście w specjalnej

Wolontariusze z Fundacji Doktor Clown i z firmy Coca-Cola odwiedzili dziś uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Ludzi o wielkich sercach nie brakuje. Dzieciakami z powiatowej szkoły specjalnej od pięciu lat opiekują się wolontariusze Fundacji Doktor Clown, a ostatnio swoje wsparcie okazali im pracownicy firmy Coca-Cola, którzy własnoręcznie wyremontowali dwie sale i przekazali placówce pomoce dydaktyczne do zajęć integracji sensorycznej.

Dziś w szkole i przedszkolu specjalnym w Legionowie było niezwykle wesoło i kolorowo. Okazji ku temu było kilka. Jedną z nich było oficjalne przekazanie dzieciakom do użytku dwóch świeżo wyremontowanych sal: gabinetu rehabilitacyjnego i Sali integracji sensorycznej. Te dwa pomieszczenia w odruchu serca wyremontowali własnoręcznie i wyposażyli za własne środki w pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć integracji sensorycznej wolontariusze z firmy Coca-Cola. W tej kameralnej uroczystości wzięli też udział działacze Fundacji Doktor Clown, która ze Powiatowym Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych współpracuje już od 5 lat.

Wspólną zabawę, tańce i robienie zwierzątek z balonów, okrasiły upominki i poczęstunek dla dzieciaków. Jego głównym punktem były góry owoców, przekazanych placówce przez Centrum Handlowe Auchan Modlińska.