5 października 2015
Izabelińska równa jak stół

Mieszkańcy Nieporętu mogą już zapomnieć o utrudnieniach w ruchu. Powiat oddał im do użytku przebudowaną w tym roku ul. Izabelińską.

Tradycyjnie już powiatowe drogi otwierają mieszkańcy. Wstęgę na Izabelińskiej przecinał przedstawiciel najmłodszego pokolenia nieporęciaków przy wsparciu technicznym starosty Roberta Wróbla. :)

Uroczyste otwarcie drogi odbyło się wczoraj. Starosta i przedstawiciele gminy wspólnie z mieszkańcami przecięli biało-czerwoną wstęgę. Jednak drogą można jeździć już od kilku tygodni.

- Przebudowa Izabelińskiej była bardzo potrzebna. Teraz jest bezpieczniej, bardziej estetycznie no i znacznie lepiej się jeździ . Ulica jest tak równa, że jeździ się jak po stole – powiedział nam dwa tygodnie temu pan Jerzy Gajda, mieszkaniec Nieporętu.

Na idealnie równej drodze nie zabrakło urządzeń bezpieczeństwa. Syganlizację pulsacyjną powiat wykonał już w ubiegłym roku.

Prace rozpoczęły się dokładnie w połowie lipca i trwały 12 tygodni. Na odcinku blisko półtora kilometra, od ul. Jana Kazimierza aż do granicy z Izabelinem, przeprowadzona została modernizacja drogi. Objęła swoim zakresem  rozbiórkę istniejących chodników i nawierzchni asfaltowej ulicy oraz zjazdów z kostki brukowej, położenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie nowych chodników i zjazdów do posesji, posianie trawników, wykonanie poziomego i pionowego oznakowania drogowego. Przy przebudowie ul. Izabelińskiej powstał też nowy chodnik na odcinku od ul. Jana Kazimierza do parkingu kościoła.

- Inwestycja kosztowała 2,7 miliona złotych, które zostały dobrze spożytkowane. Nowa gładka nawierzchnia, naprawione i dobudowane chodniki to przede wszystkim większe bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Nie bez znaczenia jest również poprawa estetyki otoczenia, stąd zadbaliśmy również o zieleń. – mówi Robert Wróbel, starosta legionowski.

W ramach tegorocznej modernizacji zbudowano brakujący fragment chodnika od skrzyżowania z ul. Jana Kazimierza do kościoła.

Inwestorem prac był powiat legionowski, nie należy jednak zapominać, że również władze gminy Nieporęt wsparły to zadanie finansowo. – Jestem bardzo wdzięczny wójtowi Mazurowi i radnym gminy Nieporęt za udzielone wsparcie. Razem jesteśmy w stanie zrobić więcej, a pomoc finansowa gmin oraz środki zewnętrzne, które pozyskujemy jako powiat sprawiają, że coraz rzadziej stajemy przed koniecznością rezygnacji z jakiegoś zadania, ponieważ brakuje nam pieniędzy. – podsumowuje samorządową współpracę starosta Wróbel.

Na otwarciu obecny był również wiceminister Jan Grabiec, który jeszcze jako starosta legionowski, wspólnie z Robertem Wróblem podpisywał umowę z wykonawcą przebudowy tej drogi.

{gallery}powiat2015/galerie/izabelinska{/gallery}