16 października 2015
Powiat dla strażaków

W ciągu ostatnich 4 lat powiat legionowski przekazał strażom pożarnym - ochotniczym i zawodowej – pomoc o wartości ponad 577 tys. zł. Dzięki temu wsparciu druhowie dysponują profesjonalnym sprzętem i stale doskonalą swoje umiejętności.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie st. bryg. mgr inż. Mieczysław Klimczak prezentuje nowy sprzęt

Podczas dzisiejszego spotkania w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie uczestnicy podsumowali tegoroczne działania mające na celu doposażenie druhów w nowy sprzęt i wyposażenie. W 2015 r. powiat legionowski przekazał druhom pomoc o wartości ponad 90 tys. zł, w sumie, w ciągu 4 lat – za kwotę ponad 577 tys. zł.
Tegoroczna pomoc powiatu to:  dofinansowanie zakupu specjalnych ubrań strażackich typu NOMEX (20 tys. pln - PSP Legionowo), przeglądy pojazdów strażackich,sprzętu ratowniczego (35 tys. zł - PSP Legionowo), zakup preparatów do ochrony ziemi przed substancjami ropopochodnymi (ponad 17 tys. zł - PSP Legionowo), zakup materiałów informacyjnych i promujących prewencję przeciwpożarową (ponad 2 tys. zł - PSP Legionowo), nagrody z okazji Powiatowego Dnia Strażaka (15 tys. pln - PSP Legionowo), nagrody w konkursie "Młodzież zapobiega pożarom" (prawie 1 tys. zł - OSP).
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów z terenu powiatu legionowskiego. Powiat reprezentowali starosta Robert Wróbel oraz przewodniczący komisji bezpieczeństwa rady powiatu Stanisław Kraszewski.

Od lewej: komendant powiatowy PSP Mieczysław Klimczak, przedstawiciele samorządów: Katzryna Greśkiewicz z gminy Wieliszew, starosta Robert Wróbel, przewodniczący Stanisław Kraszewski, zastępca burmistrza Serocka Józef Zając, wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur, zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny