20 października 2015
Pierwsza pomoc w jednym palcu

W sobotę 17 października 2015 r. w legionowskim ratuszu odbyła się II edycja Zawodów Pierwszej Pomocy, zorganizowanych przez legionowskie PCK przy współudziale Powiatu Legionowskiego.

W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu legionowskiego. Polegały one na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w zaaranżowanych sytuacjach. Głównym celem przedsięwzięcia była nauka kształtowania postaw prozdrowotnych wśród młodzieży oraz podkreślanie wartości wiedzy potrzebnej dla ratowania ludzkiego życia. Zadania, które wyglądały na trudne, nie sprawiły uczestnikom większych problemów. Doskonale wiedzieli bowiem w jaki sposób pomóc tym, którzy tego potrzebują. W zawodach wzięło udział 19 uczniów z 5 zgłoszonych szkół. Zawody zostały zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Legionowie. Nie odbyły by się jednak bez pomocy Klubu HDK PCK przy CSŁiI w Zegrzu i „Legionu”,  Starostwa Powiatowego w Legionowie, Urzędu Miasta Legionowo oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych i Wojskowej Straży Pożarnej i policjantów.

Najlepsza okazała się drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie im. Króla Jana III Sobieskiego w składzie: Piotr Jankowski, Adam Krukowski, Jakub Kwiatkowski, Wojciech Wróbel. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie im. Króla Jana III Sobieskiego, na czwartym  Publiczne Gimnazjum w Chotomowie, a na piątym znalazło się Gimnazjum w Zespoole Szkół w Zegrzu.

Konkurs indywidualny wygrali uczniowie:
I miejsce – Dominik Rzemek – Gimnazjum w Zespole Szkół w Zegrzu
II miejsce – Mateusz Wiśniewski -  Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie
III miejsce – Anna Wiączek – Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie

Gratulujemy!