1 lutego 2011
Wieliszewski talent

Ponad 300 osób, w tym ponad 40 uczestników wzięło udział w II edycji gminnego Konkursu Nasz Talent. Grand Prix wyśpiewała Angela Gerłowska wykonując utwór „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia”.

Sala widowiskowa Urzędu Gminy Wieliszew nie pomieściła wszystkich chętnych, którzy chcieli obserwować zmagania „talentów” zorganizowane z okazji 2. urodzin Radio eMka. Jury w składzie Tomasz Szymański (zwycięzca I edycji Konkursu), Piotr Radecki (dziennikarz radiowy i krytyk filmowy), Dariusz Skrzydlewski (Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie), Jacek Banaszek (pedagog szkolny) przyznało nagrody kierując się fachową wiedzą i doświadczeniem. Grand Prix przypadło Angeli Gerłowskiej, która zaśpiewała piosenkę „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia”. Pierwszą Nagrodę w kategorii „Rozrywka” dosłownie wygrał na gitarze elektrycznej Piotr Sokołowski. W kategorii „Klasyka” zwyciężył Damian Krawczyk dzięki spektakularnemu wykonaniu na ksylofonie „Lotu trzmiela” Mikołaja Rimskiego-Korsakowa. Nagrodę Specjalną dla „Juniora” jury przyznało Alicji Majsterek doceniając żywiołową interpretację piosenki „Bodzio” z repertuaru Maryli Rodowicz. Ważnym wyróżnieniem jest zwykle również Nagroda Publiczności. Tutaj zadecydowały sympatie i ocena subiektywna – walka trwała do ostatniej chwili, a szalę zwycięstwa przechyliło głosowanie internetowe na stronie Radio eMka i poprzez maile. Okazało się, że największą liczbą fanów może pochwalić się grupa taneczna „Fantastic five” w składzie: Martyna Barszczewska, Weronika Trzaskoma, Martyna Szarow, Oliwia Głownia, Mateusz Sierawski.

Organizatorami II edycji Konkursu „Nasz Talent” byli: Referat Informacji i Promocji Urzędu Gminy Wieliszew, Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju eMka, Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Patronami medialnymi imprezy byli: Radio eMka i Gazeta Wieliszewska.

Wójt Paweł Kownacki objął patronatem honorowym konkurs

Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, który objął Konkurs „Nasz Talent” patronatem honorowym, określił tę imprezę jako „wielki sukces całej społeczności Gminy Wieliszew”. „Założeniem ubiegłorocznej i obecnej edycji Konkursu jest integracja oraz promowanie szczególnie uzdolnionych mieszkańców, prezentacja również ich zainteresowań, którym przecież na co dzień poświęcają wiele pracy i czasu.” – powiedział Gazecie Wieliszewskiej tuż po ogłoszeniu wyników.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnej, III edycji Konkursu „Nasz Talent”. Czekają cenne nagrody, a przede wszystkim świetna zabawa.