6 listopada 2015
Przedstawienie dla lepszej komunikacji

W czwartek, 5 listopada, w legionowskim ratuszu można było obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: „Brzydkie kaczątko”. W rolę aktorów wcieliły się niepełnosprawne dzieci niemówiące.

W spektaklu wystąpiły dzieci z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przy wsparciu nauczycieli, rodziców i wolontariuszy. Aktorzy wypowiadali swoje kwestie z wykorzystaniem urządzeń pozwalających na komunikowanie się niemówiącym dzieciom niepełnosprawnym. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt.: „Mówisz? - Mówię!” Otworzył ją wicestarosta Jerzy Zaborowski, który w krótkim przemówieniu wyraził radość, że  niepełnosprawne dzieci, które mają problemy z komunikowaniem swoich potrzeb i emocji, znajdują coraz więcej zrozumienia w społeczeństwie „zdrowych”. Zapraszając do obejrzenia prac powiedział: „Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale i to wspaniałe przedstawienie, i te ciekawe prace plastyczne świadczą, że jesteśmy na dobrej drodze.”

Rzeźba pt.: "Zafrasowanie" - praca zbiorowa