19 listopada 2015
Więcej profilaktyki

Ruszyły zapisy na dodatkową turę bezpłatnych badań USG w ramach profilaktyki raka piersi i  profilaktyki raka u dzieci.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem tymi badaniami Powiat Legionowski zwiększył środki na sfinansowanie dodatkowych badań w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia na rok 2015, tj:

- „NIE nowotworom u dzieci” - badania, które obejmują dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania pozwolą na ocenę stanu narządów jamy brzusznej, tarczycy i węzłów chłonnych, u chłopców dodatkowo moszny;

- „Dni walki z rakiem piersi” - badania USG dla mieszkanek powiatu legionowskiego w wieku 25-49 lat.

Trwają zapisy na terminy listopadowe w godz. 11.00 – 13.00 pod nr tel. 22 7640 500. Na terminy grudniowe zapisy rozpoczną się od 27 listopada również w godz. 11.00 – 13.00 pod nr tel. 22 7640 500. Liczba miejsc jest ograniczona.

Mieszkanki powiatu legionowskiego mogą również skorzystać z bezpłatnych badań sfinansowanych z NFZ w ramach profikaktyki raka piersi (mammografia) i profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia).