3 grudnia 2015
Krew i honor

Z okazji obchodów dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w legionowskim ratuszu nagrody odebrali najbardziej ofiarni krwiodawcy i działacze wspierający ruch honorowego krwiodawstwa.

W tym roku za oddanie ponad 18 litrów krwi (mężczyźni) lub ponad 15 litrów (kobiety) Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi zostali wyróżnieni: Małgorzata Szadura, Jacek Gągolewski i Kazimierz Śniadek. Specjalne podziękowania za szerzenie idei krwiodawstwa i jej wsparcie otrzymało Starostwo Powiatowe w Legionowie. W jego imieniu symboliczną nagrodę odebrał wicestarosta Jerzy Zaborowski.
Podziękowaniom nie było końca. Gratulacje i wyrazy wdzięczności odbierali przedstawiciele wspierających krwiodawstwo finansowo sponsorów, propagujących ideę mediów, prowadzących edukację czerwonokrzyską szkół. Wyróżnieni zostali również wolontariusze.
Obchody honorowego krwiodawstwa PCK stały się okazją do podsumowania działalności działających na terenie powiatu klubów HDK. Okazuje się, że w mijającym roku najprężniej rozwijał się "Legion".

Przedstawiciele wyróżnionych samorządów powiatu legionowskiego. Od lewej: Piotr Zadrożny - z-ca prezydenta legionowa, Jerzy Zaborowski - wicestarosta legionowski, Tadeusz Kanownik - sekretarz miasta i gminy Serock oraz Jarosław Chodorski - wójt gminy Jabłonna.