10 grudnia 2015
Konkurs "Zdrowie w Bajce"

W tym roku już po raz siódmy dzieci z powiatowych szkół i przedszkoli rywalizowały w konkursie teatralnym „Zdrowie w Bajce”.

Tegoroczna edycja konkursu tradycyjnie już odbyła się w sali widowiskowej miejskiego Ratusza w Legionowie w terminie 24-26 listopada 2015 r. Wzięło w niej udział 47 grup z placówek przedszkolnych i szkolnych. Uczestników podzielono na cztery kategorie wiekowe w ramach których prezentowali autorskie występy o tematyce zdrowotnej. Mali aktorzy podeszli do zadania niezwykle profesjonalnie i kreatywnie, a początkową tremę szybko zastępowały uśmiech i dobra zabawa. Nie bez znaczenia była, dodająca otuchy, obecność wychowawców, którzy troskliwie wspierali swoich podopiecznych i z dumą podziwiali efekty wspólnej, wielotygodniowej pracy. Licznie zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć m.in. przedstawienia traktujące o roli witamin i ich wpływie na organizm człowieka, poznać negatywne skutki wpływu stresu oraz podstawowe zasady profilaktyki zdrowotnej. Wszystko zaprezentowane w kolorowej i bajecznej oprawie z dużą dawką humoru.

Inicjatywa ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i właściwych nawyków higienicznych oraz pogłębienie świadomości na temat zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Format cieszy się niesłabnącą popularnością z uwagi na fakt, iż nauka poprzez zabawę, także tę przyjmującą postać aktywności artystycznej, jest jedną z najlepszych form edukacyjnych dla dzieci. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legionowie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2015/zdrowie_w_bajce{/gallery}