26 stycznia 2016
Ferie zimowe w Powiecie

Już wkrótce, długo wyczekiwane przez uczniów, ferie. Prezentujemy, jak i gdzie można będzie spędzić przerwę zimową.

Na ten czas poszczególne jednostki zlokalizowane na terenie powiatu legionowskiego przygotowały bogatą i atrakcyjną ofertę wypoczynkową. Dzieci, które pozostaną w domach, będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć, warsztatów oraz wycieczek i na pewno nie pożałują, że nigdzie nie wyjechały.

Legionowo tradycyjnie już zorganizowało „Akcję zima”,  która potrawa przez cały okres ferii od 1 do 12 lutego. Atrakcje zapewni Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Historyczne oraz Arena Legionowo i Powiatowa Instytucja Kultury.
W MOK w Legionowie ferie będą odbywać się zarówno w siedzibie przy ul. Norwida (dla dzieci w wieku 9-12 lat), jak i w filii przy ul. Targowej (dla dzieci w wieku 6-8 lat). W ofercie placówki znalazły się warsztaty muzyczne i taneczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe, projekcje filmowe, gry integracyjne oraz wycieczki piesze i autokarowe. Ponadto MOK zaprasza uczniów gimnazjum i liceum na kurs fotografii, którego uczestnicy poznają tajniki warsztatu fotograficznego w teorii i praktyce. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat. „Co się kryje w jaju: ptak czy nie ptak” to cykl zabaw literackich i ruchowych, natomiast „Zróbmy sobie film” obejmie warsztaty z animacji poklatkowej.
Muzeum Historyczne proponuje spędzenie ferii zimowych z podziałem na dwa bloki tematyczne. W siedzibie głównej placówki odbędą się prezentacje i zajęcia plastyczne w ramach cyklu „Korzenie Miasta”. Z kolei filia „Piaski” zaprasza na spotkania z przedstawicielami poszczególnych zawodów w ramach projektu „Gdy będę duży...poznajemy ciekawe zawody.” Arena Legionowo zorganizuje w pierwszym tygodniu ferii zajęcia gimnastyczne i taekwondo, a w drugim tygodniu   cykl „Ferie z Areną i klubami sportowymi”, w ramach którego uczniowie będą mogli zagrać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną oraz uprawiać zapasy z zawodnikami legionowskich drużyn.
Powiatowa Instytucja Kultury w dniu 30 stycznia organizuje "Planszowisko" - spotkanie miłośników gier planszowych oraz 6 lutego warsztaty "(Wy)rolowane Cudeńka".
Od 1 lutego lodowisko miejskie będzie czynne w godzinach weekendowych 9.00-20.30 z podziałem na pięć sesji. Od poniedziałku do piątku wstęp na pierwszą sesję (godz. 9-10.45) dla dzieci i młodzieży szkolnej, po okazaniu legitymacji, będzie bezpłatny.

W Serocku o zimowy wypoczynek zadbają Centrum Kultury i Czytelnictwa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR. Zaplanowano spektakle teatralne, wyjazdy do kina, pokazy iluzjonisty, wycieczki, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne, kurs pierwszej pomocy wyjazdy na mecze, turnieje i zawody sportowe oraz zimowe spacery, saneczkowanie i wiele innych atrakcji.

Nieporęt zadba w ferie o uczniów z każdego zakątka gminy. Ofertę zimową przygotowały Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie, jego filie w Zegrzu Południowym, Kątach Węgierskich, Stanisławowie Drugim, Wólce Radzymińskiej oraz Beniaminowie. W planach są zajęcia plastyczne, ruchowe, zabawy integracyjne wycieczki, spotkanie z strażą gminną, wizyta w sali zabaw i aquaparku oraz wyjazd do kina. Przy sprzyjającej aurze dzieci będą miały okazję zbudować igloo i lepić bałwany.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie oraz jego filie w Chotomowie i Skierdach  zapraszają do siebie wszystkie dzieci od lat 6. W ramach zajęć stacjonarnych odbędą się  warsztaty plastyczne, teatralne, integracyjne, profilaktyczne, zabawa z angielskim, gry stolikowe, zajęcia sportowe oraz komputerowe. Zaplanowano także wycieczki m. in. do CSP w Legionowie, kina i sali zabaw DIGILOO w Warszawie.

Ponadto dwa tygodnie przerwy zimowej można będzie ciekawie spędzić także w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie,  Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie oraz w Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Szczegóły na stronie:

Wieliszewski Ośrodek Kultury przygotował bogatą i zróżnicowaną ofertę na okres ferii. W ramach „Ferii z Kulturą 2016” na uczniów czekają liczne zajęcia sportowe, wycieczki, zabawy i warsztaty tematyczne. Wodne szaleństwo w  aquaparku, wizyta w oceanarium prehistorycznym 3D, wyjazd do centrum wspinaczkowego, czy warsztaty teatralne w Teatrze „Syrena”, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Szczegóły na stronie www.ok.wieliszew.pl
Moc sportowych emocji czeka na dzieci i młodzież także w Hali Sportowej w Wieliszewie. Zaplanowano turnieje piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, piłkarzyków i tenisa stołowego oraz zajęcia w siłowni. Szczegółowy program zajęć tutaj:
www.wieliszew.pl/2442,1,3,ferie-na-sportowo,czytaj-wiecej.html

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z powyższej oferty oraz życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii.

{gallery}/powiat2/pliki/galeria/2016/Ferie2016{/gallery}