17 stycznia 2011
XIII Grand Prix Legionowa w pływaniu

16 stycznia odbyła się trzynasta już edycja Grand Prix Legionowa w pływaniu.

W zawodach wzięło udział 320 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z całej Polski. UKS Delfin Legionowo reprezentowało 36 zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli w sumie dziesięć medali: 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

Spośród legionowskich zawodników najlepszym wynikiem może pochwalić się Dawid Szulich, który zdobył dwa złote medale na 100 m stylem zmiennym z czasem 0:58,92 i na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:01.59. Zajął również I miejsce w klasyfikacji punktowej na najlepszego zawodnika.

Foto
Rywalizacja jak zwykle była zacięta

Nie gorzej spisał się brat Dawida - Igor Szulich, który zdobył jeden złoty medal na 100 m stylem klasycznym (1:22.42). Dwa medale (jeden złoty na 100 m stylem klasycznym - 1:30.28 i jeden brązowy na 100 m stylem zmiennym – 1:21.89) zdobyła Joanna Żbikowska. Dobrze wypadła również Joanna Paciorek, zdobywając jeden złoty medal na 100 m stylem grzbietowym -1:15.64 i srebro na 100 m stylem zmiennym -1:17.60. Na piersi Magdy Ratajczyk zawisł srebrny medal, zdobyty w konkurencji 100 m stylem klasycznym – 1:38.20, a Michał Perl brał udział w dekoracji dwa razy – srebrem w wyścigu na 100 m stylem klasycznym – 1:16.25 i brązem za III miejsce na 100 m stylem zmiennym - 1:11.13.

W ocenie doświadczonego sędziego międzynarodowego Eugeniusza Waraksy (sędziego głównego) zawody zostały przeprowadzone wzorowo i bardzo sprawnie. Sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży trwała sześć godzin. Dzięki sponsorom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe otrzymało ponad 150 zawodniczek i zawodników. Padło wiele wartościowych wyników sportowych i mnóstwo rekordów życiowych. Sportowcom gratulujemy, a kibiców zapraszamy za rok.