10 lutego 2016
Nowy cmentarz w Wieliszewie
Już w sierpniu br., w Wieliszewie ma powstać cmentarz komunalny. Po rozstrzygnięciu przetargu na jego budowę, w miejscu inwestycji nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.

Uroczystość odbyła się 18 stycznia, w Wieliszewie. Obecni na niej starosta Robert Wróbel, wójt Paweł Kownacki, przewodniczący Rady Gminy Marcin Fabisiak, proboszczowie ks. Grzegorz Kucharski i ks. Krzysztof Krupa oraz przedstawiciele społeczności lokalnych podpisali akt erekcyjny, który został wkopany na terenie nowego cmentarza. Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu br.
Na budowę nowego cmentarza w Wieliszewie mieszkańcy gminy Wieliszew czekali ponad 20 lat. Jednym z największych problemów było ustalenie jego lokalizacji. Były rozważane pomysły budowy m.in. na tzw. Kwietniówce oraz u zbiegu ulic Podgórnej
i ks. Jerzego Popiełuszki. W rezultacie przeprowadzonych analiz zwyciężyła ostatnia koncepcja. Realizacja tej inwestycji będzie kosztowała ok. 380 tys. zł.

Ks. Grzegorz Kucharski poświęcił plac pod budowę przyszłego cmentarza