30 marca 2016
Mazovia MTB Marathon 2016

Rozpoczynamy kolejny letni sezon rowerowy. Cezary Zamana zaprasza do Legionowa, gdzie 3 kwietnia na terenie miejskiej Areny swoją inaugurację będzie miała wyjątkowa impreza - Mazovia MTB Marathon 2016.

Tego dnia setki kolarzy, pasjonatów MTB, wyruszy na trasę do chotomowskich lasów, żeby rywalizować ze sobą na czterech zróżnicowanych dystansach – Hobby, Fit, Mega i Giga. Zawody, które wpisały się już na stałe w kalendarz miejskich atrakcji Legionowa I Powiatu Legionowskiego są skierowane do wszystkich ludzi dbających o swoje zdrowie i kondycje. Oprócz samego wyścigu, na terenie miasteczka sportowego odbywać się będą  również wydarzenia towarzyszące dla kibiców oraz dzieci.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami.
Mieszkańcom Legionowa oraz Powiatu Legionowskiego za okazaniem w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie miasta i powiatu  przysługuje zniżka przy opłacie startowej.
Nie przypadkowo Cezary Zamana rozpoczyna swój cykl w legionowskich lasach. To w tym powiecie odbyło się najwięcej maratonów w historii zawodów Mazovia MTB Marathon. W ciągu ostatnich 11 lat Powiat Legionowski rozwija się razem z Mazovią. Powstaje tu dużo ścieżek rowerowych, a lokalne władze dbają o dobry klimat dla miłośników dwóch kółek. Powiat Legionowskie od początku wspiera wydarzenia sportowe między innymi maratony Mazovia MTB Marathon.  Organizator ma także dobre zaplecze w postaci Areny Legionowo, która jest obiektem na miarę największego maratonu rowerowego w Polsce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na inauguracje letniego sezonu MTB.

Do zobaczenia na trasie!

Program zawodów

• 14.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

• 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów