15 kwietnia 2016
Bezkonkurencyjne Legionowo

To była wymarzona inauguracja sezonu wyścigów w cyklu Mazovia MTB Marathon. Legionowo przywitało zawodników słoneczną, wiosenną pogodą.

W maratonie wystartowało aż 1200 zawodników.

Kolarze rywalizowali na czterech dystansach – Hobby - 7 km, Fit - 24 km, Mega - 49km i Giga - 73km. Trasa była bardzo zróżnicowana i wymagająca. Widać, że organizatorzy doskonale znają chotomowskie lasy i wiedzą, co zrobić, żeby zawody podobały się uczestnikom. W końcu to tu w Legionowie odbyło się najwięcej maratonów w całej historii cyklu.
Królewski dystans Giga wygrał Łukasz Góralewski z grupy TRW Cloudware Team. Zwycięstwo wśród pań na tej morderczej trasie 73 km wywalczyła Barbara Borowiecka (WSKG Like Bike Kenda Team). Podium na dystansie Mega zgarnęli Paweł Baranek (MONTERIA FACTORY TEAM) i Iza Macutkiewicz - zawodniczka grupy APS POLSKA COZMOBIKE.
Zawodnicy MTB są fanatykami kolarstwa górskiego – nie potrzebują dodatkowej, poza swoją pasją, motywacji do walki. Jednak organizatorzy zadbali o właściwą oprawę zapewniając zwycięzcom puchary, a wyróżnionym - pamiątkowe medale, pakiety startowe na kolejne maratony, bony zakupowe oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy uczestnik maratonu otrzymał upominek na otwarcie sezonu oraz, jak zawsze, ciepły posiłek na mecie.

Najmłodsi zawodnicy bawili się wspólnie na zabezpieczonej trasie. Dla 130 przedszkolaków organizator przygotował również dodatkowe atrakcje – konkursy z nagrodami oraz namiot z mini kinem.

W ciągu ostatnich 11 lat Powiat oraz Legionowo  rozwijają się razem z Mazovią. Dzięki popularyzacji kolarstwa powstaje tu dużo ścieżek rowerowych, a lokalne władze dbają o dobry klimat dla miłośników dwóch kółek. – powiedział podsumowując inaugurację MTB Mazovia Marathon jego główny organizator Cezary Zamana. - Dzięki doskonałej współpracy z chęcią powracamy tu co roku ze swoim największym cyklem MTB w Polsce dla amatorów. Na miejscu do dyspozycji ma dobre zaplecze w postaci Areny Legionowo, która jest obiektem dobrze przystosowanym do tak wymagających imprez sportowych.
Powiat Legionowski od lat popularyzuje zarówno rekreacyjne, jak i sportowe kolarstwo poprzez m.in. wspieranie organizacji zawodów Mazovia MTB Marathon. W tym roku starostwo sfinansowało zastosowanie podczas wyścigu systemu elektronicznego pomiaru czasu.
Inauguracja cyklu w Legionowie, to początek długiego letniego sezonu MTB. Przed nami jeszcze 14 edycji Mazovia MTB Marathon, które będą rozgrywane w najciekawszych zakątkach całej Polski.